Sandomierzanie chętnie pomagają potrzebującym

Data publikacji: 21.09.2019 13:25
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
21.09.2019 Sandomierz. Zbiórka żywności  akcja Caritas Diecezji Sandomierskiej. Na zdjęciu wolontariuszki od lewej Weronika Klaudia Magdalena i Lidia

21.09.2019 Sandomierz. Zbiórka żywności - akcja Caritas Diecezji Sandomierskiej. Na zdjęciu wolontariuszki (od lewej): Weronika, Klaudia, Magdalena i Lidia
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Caritas Diecezji Sandomierskiej prowadzi w sklepach zbiórkę żywności. Artykuły spożywcze zostaną przekazane potrzebującym. Zbiórka odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Kromka chleba dla sąsiada”.

Wolontariuszami byli uczniowie szkół średnich, który mieli na sobie koszulki Caritas i identyfikatory. Można ich było spotkać w sklepach na terenie Sandomierza, Opatowa, Ostrowca, Tarnobrzega, Gorzyc i wielu innych miejscowości. Jak powiedziała Weronika - jedna z wolontariuszek, zainteresowanie akcją było duże. Ludzie chętnie podchodzili i przekazywali część zakupów, pytali jakie produkty najbardziej się przydadzą. Najczęściej przekazywano makarony, ryż, kaszę, mąkę i  inne produkty o przedłużonym terminie spożycia.

Osoby, które wsparły akcję mówiły naszej reporterce, że warto pomagać, ponieważ nigdy nie wiadomo czy i my nie będziemy kiedyś potrzebować czyjegoś wsparcia. Podkreślały, że w swoim  otoczeniu znają wiele starszych osób, które są w trudnej sytuacji materialnej, a do tego z powodu trudności z poruszaniem się nie mogą zrobić codziennych zakupów, tym bardziej warto przekazać coś na ich rzecz.

Z zebranych produktów Caritas przygotuje paczki, które trafią do około 2 tysięcy seniorów z diecezji sandomierskiej.

21.09.2019 Sandomierz. Zbiórka żywnościFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama