E-bike rowerową przyszłością?

Data publikacji: 21.09.2019 18:04
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
19.09.2019 Targi Kielce. X Międzynarodowe Targi Rowerowe BIKEEXPO

19.09.2019 Targi Kielce. X Międzynarodowe Targi Rowerowe BIKE-EXPO
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Targach Kielce zorganizowano dzień otwarty dziesiątej, jubileuszowej wystawy Bike-Expo. Dla miłośników jednośladów przygotowano, m.in., strefę testową, gdzie każdy mógł sprawdzić, jak jeździ się e-bike'iem oraz czym rower ze wspomaganiem różni się od klasycznego jednośladu.

Większość odwiedzających była szczególnie zainteresowana rowerami elektrycznymi, które zdobywają coraz większą popularność. Jednak zdaniem Arkadiusza Jenka, jednego z wystawców, mimo wzrostu popularności e-bike’ów, klasyczne rowery nie prędko odejdą do lamusa.

- Tradycyjne rowery zawsze będą miały swoich zwolenników i nie znikną całkowicie z rynku. Nie zmienia to jednak faktu, że zwłaszcza na zachodzie trend ku rowerom z napędem elektrycznym jest coraz większy. Ta moda stopniowo dociera także do Polski, jednak pozycja klasycznych jednośladów nie jest jeszcze zagrożona - zaznacza.

Wystawę podczas dnia otwartego Bike-Expo zwiedzili także pan Łukasz z żoną Aleksandrą. Jak podkreślają, sami jeżdżą na rowerach dlatego chcieli sprawdzić najnowsze trendy w branży.

- Zainteresowały nas przede wszystkim rowery elektryczne, obecnie są bardzo popularne - mówili.

Kieleckie targi rowerowe Bike-Expo są największymi w Polsce i jednymi z największych w Europie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama