Sienkiewicz „pisze” powieści, które nie są oparte na faktach

Data publikacji: 24.09.2019 13:07
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Bartłomiej Sienkiewicz jedynka z list Koalicji Obywatelskiej w Świętokrzyskiem krytykuje sposób działania służby zdrowia w regionie. Na portalu społecznościowym zamieścił filmik który nagrał na tle SOR na Czarnowie. Zarzuca w nim że ten oddział jest niedofinansowany

Bartłomiej Sienkiewicz, „jedynka” z list Koalicji Obywatelskiej w Świętokrzyskiem, krytykuje sposób działania służby zdrowia w regionie. Na portalu społecznościowym zamieścił filmik, który nagrał na tle SOR na Czarnowie. Zarzuca w nim, że ten oddział jest niedofinansowany
Fot. facebook.com/SienkiewiczB

Bartłomiej Sienkiewicz, „jedynka” z list Koalicji Obywatelskiej w Świętokrzyskiem, krytykuje sposób działania służby zdrowia w regionie. Zarzuca, m.in., niedofinansowanie szpitalnych oddziałów ratunkowych, a także brak nocnej i świątecznej opieki. Największe pretensje ma jednak o to, że matki z dziećmi czekają na pomoc SOR w obecności pijanych pacjentów. Problem w tym, że mija się z prawdą.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach dla dzieci jest wyodrębniona osobna izba przyjęć. To część Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii. Tam właśnie trafiają dzieci kierowane do oddziałów pediatrycznych. Świętokrzyskie Centrum Pediatrii jest odrębnym budynkiem od reszty szpitala, także od Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Sienkiewicz zamieścił na portalu społecznościowym filmik, który nagrał na tle SOR na Czarnowie. Zarzuca w nim również, że ten oddział jest niedofinansowany. Tymczasem jak informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, od 2015 roku nakłady na SOR na Czarnowie wzrosły dwukrotnie.

- W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach w 2015 roku była to kwota ponad 8 mln zł, natomiast w tym roku jest to już ponad 16 mln zł. Z kolei nakłady na wszystkie oddziały ratunkowe w regionie w 2015 roku wyniosły 47 mln zł, natomiast w roku obecnym to już ponad 71 mln zł. Te liczby mówią same za siebie - dodała Beata Szczepanek.

Bartłomiej Sienkiewicz zarzuca również brak w regionie nocnej i świątecznej pomocy medycznej. Tymczasem jak informuje Beata Szczepanek, w województwie świętokrzyskim takich miejsc jest 18.

- W samych tylko Kielcach są trzy takie miejsca. Świadczenia prowadzone są też w szpitalu w Czerwonej Górze. Dlatego nie można mówić, że tych placówek nie ma - dodała Beata Szczepanek.

Nocna i świąteczna pomoc medyczna w województwie świętokrzyskim funkcjonuje w każdym powiecie. Zazwyczaj świadczona jest w szpitalach, ale też i w przychodniach.

 

OŚWIADCZENIE DYREKCJI WOJEWÓDZKIEGO SZPITALA ZESPOLONEGO W KIELCACH W SPRAWIE WYSTĄPIENIA MEDIALNEGO JEDNEGO Z KANDYDATÓW DO SEJMU, PRZED BUDYNKIEM SZPITALNEGO ODDZIAŁU RATUNKOWEGO:

Uprzejmie informujemy, że upublicznione w Internecie nagranie jednego z polityków na terenie kompleksu szpitalnego, przed budynkiem SOR, nie było ustalane z dyrekcją ani z zespołem placówki. Dyrekcja nie wyrażała zgody na wystąpienie, w ramach kampanii wyborczej, na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. W naszym odczuciu, z uwagi na specyfikę miejsca, takie zachowanie, uważamy za co najmniej niestosowne.

Odnosząc się do treści wypowiedzianych w wystąpieniu, informujemy i przypominamy, że na terenie Kielc, funkcjonują trzy placówki nocnej i świątecznej pomocy medycznej.

Faktem jest, że większość Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych w kraju boryka się z problemem osób nietrzeźwych. Zasadne wydaje się być zatem przywrócenie przez władze Kielc Izby Wytrzeźwień, która w znaczący sposób poprawiłaby komfort przyjmowania pacjentów w SOR i warunki pracy zespołu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama