W Sandomierzu powstanie miejska winnica

Data publikacji: 24.09.2019 14:27
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
24.09.2019. Sandomierz. Skwer przed Brama Opatowską. Teren gdzie powstanie miejska winnica

24.09.2019. Sandomierz. Skwer przed Brama Opatowską. Teren, gdzie powstanie miejska winnica
Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Ma mieścić się na skwerze przed Bramą Opatowską. Jak poinformował burmistrz Sandomierza Marcin Marzec, winnica będzie przede wszystkim przypominać o średniowiecznych tradycjach winiarskich Sandomierza i okolic.

24.09.2019. Sandomierz. Skwer przed Brama Opatowską. Teren, gdzie powstanie miejska winnicaFot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Pielęgnacją winorośli zajmą się sandomierscy seniorzy. Cześć z nich ma już duże doświadczenie w prawidłowym prowadzeniu tych roślin.

Jak dodaje burmistrz, miasto podejmie współpracę z jedną z winnic z powiatu sandomierskiego, która przerobi owoce na wino. Opracowana zostanie etykieta i butelki wina będą wręczane jako pamiątki zaproszonym gościom odwiedzającym miasto.

Skwer, na którym założona będzie miejska winnica jest obecnie w trakcie remontu. Cały teren ogrodzony będzie nowym murkiem. Teraz rośnie tam głównie trawa i różne rośliny. Winnica powstanie tej jesieni.

Miejska winnica została w ubiegłym roku założona w Opatowie.

24.09.2019. Sandomierz. Skwer przed Brama Opatowską. Teren, gdzie powstanie miejska winnicaFot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama