Rady dla uczniów, oferty studiów. Tłumy na salonie maturzystów

Data publikacji: 25.09.2019 07:25 / Data aktualizacji: 25.09.2019 15:15
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
25.09.2019. Kielce. Kielecki Salon Maturzystów 2019

25.09.2019. Kielce. Kielecki Salon Maturzystów 2019
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Kilka tysięcy uczniów szkół średnich z naszego regionu wzięło udział w Kieleckim Salonie Maturzystów. W Politechnice Świętokrzyskiej mieli okazję posłuchać ekspertów z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, którzy pokazywali im najczęstsze błędy popełniane przez maturzystów, a nawet wspólnie rozwiązywali z uczniami zadania.

Młodzi ludzie twierdzą, że ta wiedza im się przyda. A co równie ważne, majowa matura już tak nie stresuje.

- Dowiedziałyśmy się, jak unikać niepotrzebnych błędów. To na pewno się przyda – mówiły uczennice IV Liceum Ogólnokształcącego z Kielc. Z kolei Michał z Zespołu Szkół imienia Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju mówi, że porady dotyczące tego jak czytać polecenia, czy jak zaczynać rozwiązywać zadania są ważne. – Dowiedziałem się, że nawet zadania, które na pierwszy rzut oka wydają się nie do zrobienia, zwykle nie są takie trudne – mówi Michał.

Magdalena Rulska, koordynator kieleckiego Salonu z ramienia Fundacji Edukacyjnej Perspektywy twierdzi, że eksperci łódzkiej OKE nie tylko opowiadają o maturze, ale skutecznie zachęcają młodych ludzi do systematycznej nauki.

- To doskonali motywatorzy. Zachęcają młodych ludzi, żeby stawiali sobie jak najwyżej poprzeczkę, żeby nie zadowalali się zdaniem matury na 30 proc. – mówi Magdalena Rulska.

Salon był też okazją dla uczelni z całej Polski, żeby przedstawić swoją ofertę. Swoje stoisko miały między innymi Politechnika Warszawska i Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Atrakcją stoiska Politechniki Świętokrzyskiej był łazik marsjański, który zwyciężył w niedawnych zawodach European Rover Challenge. Pojazd zbudowali studenci kieleckiej uczelni.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama