Wiele udogodnień dla rodzin zastępczych

Data publikacji: 25.09.2019 14:27
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
25.09.2019. Kielce. Świętokrzyska Karta Zawodowej Rodziny Zastępczej

25.09.2019. Kielce. Świętokrzyska Karta Zawodowej Rodziny Zastępczej
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Zniżki i bezpłatny wstęp do instytucji kultury oraz obiektów rekreacyjnych – rodziny zastępcze będą mogły od dziś korzystać ze Świętokrzyskiej Karty Zawodowej Rodziny Zastępczej. Jej funkcjonowanie zainaugurowano podczas konferencji dotyczącej sytuacji rodzin zastępczych w regionie.

Inicjatorem wydania karty jest wicemarszałek Renata Janik. – To udogodnienie dla wszystkich rodzin, które świadczą piękną misję i wychowują dzieci. Dzięki tym osobom, najmłodsi mogą się rozwijać i cieszyć życiem – podkreśliła wicemarszałek.

- Na początek oferujemy wejścia ze zniżkami do instytucji marszałkowskich, takich jak Muzeum Wsi Kieleckiej, Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne, Centrum Bajki w Pacanowie, gdzie wstęp jest wolny, bądź za symboliczną złotówkę od każdej osoby. Przyłączyły się do nas także inne, wspaniałe osoby i instytucje – zaznacza.

Bezpłatne wejścia zaoferował Bałtowski Kompleks Turystyczny, a także Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno. Rodziny zastępcze mniej zapłacą też za bilety na basen w Strawczynie, czy do parku rozrywki FlySky w Kielcach.

Wiesława Wikariusz, która prowadzi zawodową rodzinę zastępczą w Niekłaniu Wielkim, wychowuje trzech chłopców w wieku przedszkolnym. Przyznaje że karta ze zniżkami to dla nich duże wsparcie.

- Bardzo fajny pomysł. Taka wycieczka zwykle sporo kosztuje, więc jeśli możemy skorzystać z atrakcji bezpłatnie, to znacząco oszczędza budżet. Bardzo się cieszymy, że taka karta powstała – mówi.

Karta jest już drugim udogodnieniem, jakie zarząd województwa zapewnia rodzinom zastępczym. Pierwszą, wdrożoną już propozycją, są przywileje w pomocy medycznej – bezpłatny parking przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach oraz wizyty u lekarzy lecznicy bez kolejki.

Dzieci wychowujących się w zawodowych rodzinach zastępczych jest w Świętokrzyskiem około 270.

25.09.2019. Kielce. Świętokrzyska Karta Zawodowej Rodziny ZastępczejFot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama