Sztuka nie do trzech razy. Oferty na remont targowiska znów za drogie

Data publikacji: 25.09.2019 14:35
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Wizualizacja Kazimierzy. Targowisko

Wizualizacja Kazimierzy. Targowisko
Fot. mat. prasowe

Kolejny przetarg na modernizację placu targowego w Kazimierzy Wielkiej może zostać unieważniony. Powód? - Już po raz trzeci zbyt drogie oferty.

Dziś zostały otwarte oferty od wykonawców. Prace miały objąć postawienie wiat handlowych i przebudowę obiektu administracyjnego. Plac targowy znajduje się przy ulicy Głowackiego, w pobliżu trasy wojewódzkiej numer 776 Busko-Zdrój – Kraków. Od ponad pół wieku nie był modernizowany. Obecnie jest w opłakanym stanie.

Adam Bodzioch, burmistrz Kazimierzy Wielkiej informuje, że do trzeciego przetargu zgłosiło się pięciu potencjalnych wykonawców, ale wartość ofert, w znacznym stopniu przekracza możliwości finansowe inwestora. Jak dodaje, kosztorys inwestycji opiewa na 4 miliony złotych, a najniższa oferta wyniosła około 4,5 mln zł.

- Co w tym przypadku zrobimy, trudno mi powiedzieć. W najbliższych dniach zwołamy nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej i zastanowimy się, czy będziemy ponawiać przetarg, czy szukać dodatkowych środków. To spora kwota dla samorządu. Nie jesteśmy w stanie sami dołożyć takich pieniędzy – mówi burmistrz.

Zadanie jest częścią projektu rewitalizacji miasta, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama