Enea wspiera młode talenty

Data publikacji: 25.09.2019 14:58
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
25.09.2019. Połaniec. ENEA Akademia Talentów

25.09.2019. Połaniec. ENEA Akademia Talentów
Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

3 tys. zł dla uczniów i nawet 10 tys. zł dla szkół. Taka pomoc oferuje Enea Akademia Talentów, czyli wspierająca młodych ludzi fundacja energetycznego giganta, właściciela m.in. Elektrowni Połaniec.

O wsparcie można ubiegać się od 1 października. Nowością jest możliwość uczestnictwa także kolejnych instytucji, takich jak domy młodzieży, czy stowarzyszenia promujące naukę. W ocenie będą się liczyć innowacyjne pomysły edukacyjne oraz rozwiązania, zachęcające uczniów do poszerzania wiedzy.

Uczeń musi przede wszystkim przedstawić swoje dotychczasowego osiągnięcia, np. zwycięstwa w zawodach, na olimpiadach, czy wystawy swoich dzieł. W drugim etapie konkursu każdy z kandydatów przedstawia autoprezentację.

Laureatem ubiegłorocznej edycji jest Maciej Jarzyna, uczeń Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Połańcu. Za swój projekt inteligentnej sygnalizacji ruchu wahadłowego otrzymał już nagrodę główną na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków. Jak mówi przed nim kolejne konkursy i dalszy rozwój swojego pomysłu.

Andrzej Wicik, wiceprezes do spraw zarządzania majątkiem firmy Enea wyjaśnia, że stypendium jest formą inwestycji w nowe talenty. Jak mówi, ci, którzy dzisiaj otrzymali stypendia na rozwój zainteresowań, w przyszłości mogą okazać się światowymi ekspertami w ważnych dziedzinach życia. Nie ukrywa, że spółce Enea najbardziej zależy na młodych naukowcach, którzy po otrzymaniu odpowiedniego wykształcenia, wróciliby do Połańca, aby wdrażać swoje pomysły i technologie w firmie.

Zgłoszenia do Akademii Talentów przyjmowane są do 31 października. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej spółki Enea. Program Akademia Talentów obejmuje te rejony w Polsce, w których działa firma energetyczna.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama