Potrafią integrować się, jak nikt inny. Biegiem uhonorowali papieża Jana Pawła II

Data publikacji: 25.09.2019 17:08
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. 25.09.2019. Siódmy Papieski Bieg Przełajowy osób niepełnosprawnych na Karczówce

Kielce. 25.09.2019. Siódmy Papieski Bieg Przełajowy osób niepełnosprawnych na Karczówce
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Pół tysiąca uczniów z 18 szkół i ośrodków specjalnych województwa świętokrzyskiego oraz ze szkół masowych wzięło udział w Siódmym Papieskim Biegu Przełajowym, który odbył się na kieleckiej Karczówce. Biegacze uhonorowali w ten sposób świętego Jana Pawła II.

Wśród uczestników imprezy byli m.in. uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 17 Specjalnych.

- Ja biorę udział w marszu. Przez ostatnie dni dużo spacerowałem, by przygotować się do dzisiejszych zawodów. Mam nadzieję, że trasę przejdę jak najszybciej i uda mi się zdobyć miejsce na podium - powiedział Mateusz.

Z kolei Arkadiusz lubi brać udział w tych zawodach, bo jak przyznał, może spotkać się ze swoimi znajomymi oraz poznać nowe osoby. To także okazja, do przypomnienia postaci naszego Papieża - dodał Arkadiusz.

Jak informuje Piotr Kusiak, prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia „Sprawni Razem” Kielce, zarówno trasa biegu, jak i marszu, dostosowana została do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- W biegu bierze coraz więcej osób. Dla uczestników zawodów, to nie tylko możliwość sportowej, zdrowej rywalizacji, ale także możliwość propagowania idei Papieża Polaka. Święty Jan Paweł II niejednokrotnie nawoływał do integracji i pomocy drugiemu człowiekowi, zwłaszcza niepełnosprawnemu - dodał Piotr Kusiak.

Na zakończenie imprezy każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy medal, natomiast zwycięzcy poszczególnych kategorii drobne upominki.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama