Pracujący rodzice maluchów znajdą opiekę dla swoich dzieci

Data publikacji: 25.09.2019 18:42
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Staszów / Fot. staszow.pl

W Kielcach będzie więcej miejsc w żłobkach - zapowiada Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielc. Obecnie gmina może przyjąć do tych placówek około 700 dzieci, ale jeszcze w tym roku powstanie nowy oddział żłobkowy w budynku przedszkola przy ulicy Szymanowskiego.

Marcin Różycki tłumaczy, że w przyszłym roku uruchomione zostaną kolejne oddziały żłobkowe. W ten sposób miasto chce dostosować swoją ofertę do liczby i wieku dzieci w Kielcach.

- W tej chwili mamy za dużo miejsc w przedszkolach, a za mało w żłobkach. Chcemy to zmienić Jestem już po wstępnych rozmowach z Agatą Wojtyszek, wojewodą świętokrzyskim i będziemy starać się o wsparcie z programu Maluch+ na utworzenie oddziałów żłobkowych na miejscu oddziałów przedszkolnych. W przyszłym roku mogłoby powstać 5 takich oddziałów - informuje zastępca prezydenta Kielc.

W efekcie w przyszłym roku ma przybyć około 100 miejsc w żłobkach. Marcin Różycki zapowiada również, że pilotażowy projekt elektronicznej rekrutacji do żłobków, który funkcjonował w tym roku, sprawdził się i zostanie wprowadzony na stałe.

- Do tej pory nabór odbywał się raz w roku, w maju. Wiązało się to z ogromnymi kolejkami przed gabinetami dyrektorów. Rodzice, którym nie udało się umieścić dziecka w żłobku na kolejną szansę musieli czekać wiele miesięcy. Elektroniczny system naboru to zmienia, bowiem są tam dane dotyczące wolnych miejsc w żłobkach i rodzice mogą starać się o nie cały czas - tłumaczy zastępca prezydenta Kielc.

Nowy system oznacza też wygodę dla dyrektorów żłobków. System elektronicznego naboru znacząco zmniejszył liczba papierowych dokumentów, które muszą przechowywać. Większość danych jest zapisywana cyfrowo.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama