Obietnice przedwyborcze PSL

Data publikacji: 25.09.2019 19:22
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. 25.09.2019. Konferencja PSL. Na zdjęciu od lewej Czesław Siekierski  kandydat do Sejmu z listy PSL Grzegorz Gałuszka  kandydat do Sejmu Mateusz Karliński  kandydat do Sejmu

Kielce. 25.09.2019. Konferencja PSL. Na zdjęciu od lewej: Czesław Siekierski - kandydat do Sejmu z listy PSL, Grzegorz Gałuszka - kandydat do Sejmu, Mateusz Karliński - kandydat do Sejmu
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Przeznaczenie 6,8 procent PKB na służbę zdrowia, wprowadzenie głosowania przez internet czy obniżenie progu frekwencyjnego dla ważności ogólnokrajowych referendów do 30 procent - to kolejne pomysły Polskiego Stronnictwa Ludowego w kampanii przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. O swoich propozycjach mówili podczas środowego spotkania z dziennikarzami świętokrzyscy kandydaci PSL w wyborach.

Czesław Siekierski „jedynka” Koalicji Polskiej w regionie podkreśla, że obecnie większość komitetów wyborczych prześciga się w licytowaniu swoich propozycji programowych.

Jego zdaniem, PSL nie naśladuje programów innych ugrupowań. Jak zaznacza pomysły programowe Koalicji Polskiej rodzą się podczas rozmów z wyborcami gmin i powiatów, którzy mają realny wpływ na rozwiązania wypracowane przez ludowców.

Kandydaci PSL w swoim programie opowiadają się także za wprowadzeniem ordynacji mieszanej w wyborach parlamentarnych, polegającej na tym, że przynajmniej połowa posłów byłaby wybierana z jednomandatowych okręgów wyborczych. Ludowcy chcą także aby osoby na stanowiska m.in. rzecznika praw obywatelskich czy prokuratora generalnego byli wybierani w wyborach powszechnych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama