Cele i obietnice kandydatów KO

Data publikacji: 26.09.2019 12:04
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.09.2019. Ostrowiec Świętokrzyski.  Konferencja kandydatów do Sejmu i Senatu z listy Koalicji Obywatelskiej. Na zdjęciu poseł Marzena Okła-Drewnowicz, Marzena Dębniak - kandydatka do Senatu,

26.09.2019. Ostrowiec Świętokrzyski. Konferencja kandydatów do Sejmu i Senatu z listy Koalicji Obywatelskiej. Na zdjęciu poseł Marzena Okła-Drewnowicz, Marzena Dębniak - kandydatka do Senatu,
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Koalicja Obywatelska chce wrócić do władzy - to najważniejszy cel stawiany sobie przez kandydatów z tej listy. Dziś spotykają się z mieszkańcami północy województwa świętokrzyskiego. Skupiają się głównie na krytykowaniu rządowych programów i hasłowym pokazywaniu swoich założeń.

W regionie pojawił się świętokrzyski poseł KO i szef Platformy Obywatelskiej - Grzegorz Schetyna. Mówił o potrzebie współpracy samorządów z rządem i pozyskiwaniu unijnych dotacji. W jego opinii, ostatnie cztery lata to czas bez inwestycji, a rządząca partia nie działa na rzecz rozwoju Świętokrzyskiego. Co więcej, Schetyna twierdził, że zaprzepaszczone zostały osiągnięcia Platformy Obywatelskiej i PSL.

Bartłomiej Sienkiewicz, jedynka na liście KO uznał, że obecnie zadłużany jest cały kraj, a województwo otrzymuje jeden z najniższych transferów finansowych w kraju. Z kolei poseł Adam Cyrański podkreślał, że jest nie tylko posłem, ale i przedsiębiorcą. W Sejmie chce bronić praw właścicieli firm, aby działać na rzecz rozwoju przedsiębiorców, ale z drugiej strony nie zgadza się z propozycjami rządu dla przedsiębiorców.

Poseł Marzena Okła-Drewnowicz opowiadała o zasługach swojej partii w budowie ulicy Zagłoby w Ostrowcu. Zdaniem parlamentarzystki ogłoszony ostatnio przetarg na budowę małej obwodnicy miasta może nie zostać rozstrzygnięty ze względu na wysokie koszty budowy. Zapowiada także, że będzie walczyć o przywrócenie działalności PAKS w Starachowicach.

Marzena Dębniak, kandydująca do Senatu mówiła, że chce działać na rzecz samorządów. W jej opinii zbyt wiele zadań przerzucanych jest na samorządy. Co ciekawe, jako przykład podawała 50-procentowe dofinansowanie inwestycji samorządowych z Funduszu Dróg Samorządowych. Jej zdaniem, pokrywanie połowy kosztów do inwestycji jest obciążające dla gmin i powiatów.

Grzegorz Schetyna spotkał się dziś również z mieszkańcami Starachowic i Skarżyska.

Reklama