Rozprawa byłej dyrektor banku nadal bez końca

Data publikacji: 26.09.2019 13:35
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przedłuża się proces Cecylii R., byłej dyrektor oddziału Deutsche Banku w Kielcach. Kobieta jest oskarżona o wyprowadzenie z lokat swoich klientów ponad 2 mln zł. Choć wydawało się, że dziś strony wygłoszą mowy końcowe, tak się jednak nie stało.

Na dzisiejszej rozprawie przewodnicząca składu sędziowskiego Magdalena Bińkowska uprzedziła o możliwej zmianie kwalifikacji prawnej czynów, zarzucanych oskarżonej. Sąd będzie rozważał, czy niektóre zachowania Cecylii R. polegają na fałszerstwie intelektualnym, czy jest to po prostu podrobienie dokumentów. Zmiana kwalifikacji oznaczałaby, że oskarżona byłaby zagrożona niższą karą. W związku z tym obrońca Grzegorz Kaleta poprosił o czas na przygotowanie się do mowy końcowej. Kolejny rozprawa odbędzie do 25 listopada.

Sprawa toczy się od 2013 roku. Wówczas okazało się, że część lokat, które miała zakładać klientom Cecylia R. nie istnieje, a pieniądze zniknęły. W sprawie poszkodowanych jest 8 osób. Akt oskarżenia przeciwko Cecylii R. trafił do sądu w 2015 roku. Kobieta od lat 90. kierowała kieleckim oddziałem banku, a później była doradcą finansowym klientów indywidualnych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama