Ile za śmieci zapłacą mieszkańcy Sędziszowa?

Data publikacji: 26.09.2019 15:19
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Urząd Miejski w Sędziszowie

Urząd Miejski w Sędziszowie
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Nie więcej niż 13 złotych od osoby powinni płacić mieszkańcy gminy Sędziszów za odbiór odpadów. Na taką kwotę wskazują oferty złożone przez firmy odbierające odpady w trzecim już przetargu ogłoszonym przez gminę.

13 złotych to ponad dwukrotnie więcej, niż mieszkańcy płacili do czerwca tego roku. Burmistrz Wacław Szarek twierdzi jednak, że to i tak dobra cena, ponieważ oferty w dwóch poprzednich przetargach były znacznie wyższe. Niewiele brakowało, aby oplata wynosiła 22 złote.

Na trzeci przetarg wpłynęły dwie oferty. Niższą, opiewającą na 4,5 mln złotych za 26 miesięcy złożyła firma „Ekom” z Nowin. Oznacza to, że gmina miesięcznie będzie płaciła za odbiór odpadów 173 tys. złotych. Znacznie wyższa była oferta spółki "Tamax" z Sedziszowa, która chciała za wykonanie usługi ponad 5 mln złotych.

- Obecnie trwają procedury dokładnego analizowania poszczególnych ofert. Być może po dokładnym przeliczeniu uda się, aby te ceny były o kilkadziesiąt groszy niższe niż 13 złotych od osoby - dodaje burmistrz.

W poprzednich dwóch przetargach ogłoszonych przez gminę, wszystkie oferty znacznie przekraczały przygotowaną przez samorząd kwotę.

Do końca czerwca za odbiór odpadów segregowanych mieszkańcy gminy Sędziszów płacili 5 złotych 57 groszy.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama