Czego prokuratura szuka w MZD?

Data publikacji: 26.09.2019 15:55
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Brakujące dokumenty, w tym faktury, to prawdopodobnie powód zawiadomienia przez miasto prokuratury o ewentualnych nieprawidłowościach w Miejskim Zarządzie Dróg w Kielcach.

Zawiadomienie zostało zarejestrowane w poniedziałek w Prokuraturze Rejonowej Kielce-Wschód i dotyczy narażenia na straty miejskich finansów.

Jak mówi zastępca prezydenta Kielc Arkadiusz Kubiec, miasto miało wątpliwości co do sposobu przeprowadzenia procedury w jednym z przetargów. Dodaje, że miasto jest dalekie od obarczania winą którejkolwiek ze stron i odmawia dalszych komentarzy do czasu zakończenia postępowania prokuratorskiego.

Z informacji Radia Kielce wynika, że chodzi o umowę z firmą zajmującą się utrzymaniem kanalizacji burzowej w Kielcach.

Działania magistratu są efektem audytu, który miejscy urzędnicy przeprowadzili ostatnio w MZD. Z raportu po kontroli wynika m.in., że zakres prac wykonanych przez firmę odpowiadającą za wywóz nieczystości z kanalizacji różnił się od przyjętego w umowie.

To drugie postępowanie związane z działaniem Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach w ostatnim czasie. Kilkanaście dni temu zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełniania obowiązków usłyszał jeden z inspektorów nadzoru. Chodzi o fałszowanie faktur, w związku z budową sieci telekomunikacyjnej pod ulicą Wojska Polskiego.

Tagi do tego wpisu
Reklama