Prawo i Sprawiedliwość z potężną przewagą

Data publikacji: 26.09.2019 17:40
Autor: Michał Kita , Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
20.09.2019. Kielce. Krzysztof Lipiec  lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości

20.09.2019. Kielce. Krzysztof Lipiec - lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

Poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości podkreśla, że kolejny wzrost poparcia dla ugrupowania w regionie jest bardzo dobrym prognostykiem. Jak zaznacza, świadczy także o skuteczności prowadzonej kampanii wyborczej.

- Ważne jest również to, że jako Prawo i Sprawiedliwość wychodzimy z dobrym projektem politycznym. To projekt otwarty na polskie społeczeństwo, budujemy klasę średnią, jesteśmy wiarygodni, co wielokrotnie udowodniliśmy. Polacy, a szczególnie mieszkańcy województwa świętokrzyskiego to dostrzegają i jak widać doceniają. Jestem bardzo wdzięczny za to poparcie i mam przekonanie, że będzie ono jeszcze wyższe, ponieważ cały czas z pokorą bardzo ciężko pracujemy - dodaje. Krzysztof Lipiec, zaznacza, że najprawdziwszym sondażem będzie jednak dzień wyborów, 13 października.

Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki, komentując sondaż podkreśla, że wybory wygrywa się ciężką pracą, a nie sondażami, co Prawo i Sprawiedliwość wielokrotnie już udowodniło w zwycięskich kampaniach: przed czterema laty, a także w wyborach samorządowych i wyborach do Parlamentu Europejskiego.

- Dzisiaj, jako świętokrzyscy parlamentarzyści ciężko pracujemy w terenie. Prognozowane poparcie jest efektem rządów Prawa i Sprawiedliwości. Mam zaszczyt reprezentować województwo świętokrzyskie w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego, który wprowadza bardzo wiele dobrych programów społecznych i gospodarczych. Cieszę się, ze dzięki moim staraniom udało się pozyskać wiele ważnych inwestycji dla regionu świętokrzyskiego, o czym rozmawiam z mieszkańcami podczas wielu otwartych spotkań w regionie - dodaje.

Bartłomiej Sienkiewicz, świętokrzyska „jedynka” Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu stwierdził, że nie komentuje sondaży przedwyborczych. Jak zaznaczył jedynym sondażem możliwym do komentowania będzie poparcie 13 października.

Czesław Siekierski, lider świętokrzyskiej listy Polskiego Stronnictwa Ludowego – Koalicja Polska uważa, że notowania jego partii w sondażu są niedoszacowane.

- Atmosfera rozmów, które prowadzimy w czasie spotkań jest coraz bardziej nam sprzyjająca, więc według naszych ocen, to poparcie wzrasta i zdobycie przez nas dwóch mandatów jest niepodważalne, a sądzę, że do końca kampanii zapracujemy i na trzeci – zaznaczył.

Z kolei Andrzej Szejna, otwierający listę SLD odnosi się do danych z sondażu z dystansem. Dodał, że jest to jeden z wielu sondaży, które były publikowane w ostatnim czasie.

- Widziałem niedawno sondaż, który dawał Sojuszowi Lewicy Demokratycznej 5 proc., a 25 września był taki, który dawał 14 proc., więc ja tu nie widzę żadnego spadku. Pewnie jest to jakiś błąd statystyczny i właściwie nie ma czego tłumaczyć. Wydaje mi się, że SLD, blok polityczny „Lewica” osiągnie zarówno w województwie świętokrzyskim, jak i w całej Polsce wynik dwucyfrowy – zaznaczył.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama