Językowa gra miejska w Kielcach

Data publikacji: 27.09.2019 16:02
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
27.09.2019 Kielce. Językowa gra miejska. Na zdjęciu uczniowie SP 2 w Kielcach

27.09.2019 Kielce. Językowa gra miejska. Na zdjęciu uczniowie SP 2 w Kielcach
Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Zdolności taneczne, pamięć i kreatywność - to tylko niektóre umiejętności testowane podczas Językowej Gry Miejskiej odbywającej się w Kielcach. Wzięli w niej udział uczniowie z 24 szkół podstawowych. Zadania przygotowali dla nich wolontariusze z innych krajów, głównie młodzież, która przyjechała do Kielc w ramach programu Erasmus.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza z Oblęgorka mówili, że zadania bywają trudne, ale przy okazji można sporo się nauczyć.

- Na stoisku Hiszpanii musieliśmy zatańczyć Macarenę i powtórzyć tekst mówiony po hiszpańsku. Bawimy się świetnie, a przy okazji uczymy się i słówek i ciekawostek o innych krajach - mówili uczniowie z Oblęgorka.

Oprócz Hiszpanii w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach młodzi ludzie mogli poznać słówka, ale też wiedzę na temat kultury Francji i Włoch.

Językową Grę Miejską przygotował Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli oraz VII Liceum imienia marszałka Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Okazją jest Europejski Dzień Języków obchodzony 26 września.

Tamara Hachulska, która reprezentuje obie te instytucje mówi, że w sumie stacji, gdzie na uczniów czekają zadania jest aż piętnaście. Każda związana jest z innym krajem. Liczba stacji nawiązuje do piętnastej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Tamara Hachulska dodaje, że dodatkową zaletą gry jest fakt, że pozwala młodym ludziom zarówno ze świętokrzyskich szkół jak i wolontariuszom z innych krajów poznać najciekawsze miejsca w Kielcach.

- Uczestnicy odwiedzili między innymi Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, czy Muzeum Dialogu Kultur. Wielu z nich nie wiedziało o tych miejscach, byli w nich po raz pierwszy - mówi Tamara Hachulska.

Zwycięzców Językowej Gry Miejskiej poznamy w przyszłym tygodniu, kiedy organizatorzy policzą punkty zdobyte przez zespoły. Najlepsi uczniowie otrzymają nagrody, między innymi sprzęt elektroniczny.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama