Niepełnosprawni mogą liczyć na kolejne wsparcie

Data publikacji: 30.09.2019 10:29
Autor: Paweł Solarz / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.09.2019 Kielce. Andrzej Michalski - dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

30.09.2019 Kielce. Andrzej Michalski - dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

- Osoby niepełnosprawne mogą starać się w Powiatowych Urzędach Pracy o dofinansowanie do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej - powiedział w „Na każdą pogodę” Andrzej Michalski.

Dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dodał, że w ramach programu „Aktywny samorząd” niepełnosprawni mogą dostać dofinansowanie na podwyższenie swojego wykształcenia w trakcie nauki na różnym poziomie studiów, które pomogą zdobyć nowe kwalifikacje i znaleźć pracę.

Gość „NKP” wyjaśnił, że rynek pracy niepełnosprawnych różnie kształtuje się w różnych powiatach. Najlepiej jest w Busku-Zdroju i Kazimierzy Wielkiej, a najgorzej w powiecie ostrowieckim. W ciągu dwóch lat liczba niepełnosprawnych bezrobotnych zmniejszyła o ponad pół tysiąca i dzisiaj wynosi około 2700 osób. Andrzej Michalski wyjaśnił, że każdy pracodawca, który zatrudni niepełnosprawnego dostaje dofinansowanie do jego wynagrodzenia.

Posłuchaj rozmowy

Część pierwsza:

Część druga: 

Reklama