Wiceminister Krupka: wypełniliśmy swoje wyborcze obietnice

Data publikacji: 03.10.2019 10:20
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Anna Krupka  wiceminister sportu i turystyki

Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka, która prowadzi bardzo aktywnie kampanię wyborczą, komentując ostatnie 4 lata stwierdziła, że Prawo i Sprawiedliwość wypełniło swoje wyborcze obietnice. To realizacja programów społecznych – „Rodzina 500 plus”, wypłata dodatkowej renty, emerytury oraz wyprawki szkolnej, a także obniżenie wieku emerytalnego czy obniżenie podatków.

- Zmiany widać także w naszym regionie. To m.in. decyzja o budowie w Kielcach laboratoriów Głównego Urzędu Miar, wokół którego powstaną nowe miejsca pracy. To może być wizytówka naszego województwa. Z kolei na terenach starachowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Staszowie, Ostrowcu, czy pod Kielcami powstają nowe firmy - podkreśliła.

Wiceminister przypomniała także o rozwoju bazy sportowej. Dzięki dotacji z ministerstwa mogła powstać m.in. hala przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kielcach, a także wiele obiektów i boisk w całym województwie.   

- W przyszłości jednym z najważniejszych zadań będzie budowa infrastruktury drogowej, w tym trasy ekspresowej S74. Jest już przygotowana dokumentacja. Czekamy na decyzje środowiskowe. Niewykluczone, że do końca miesiąca taka   decyzja zostanie podjęta w sprawie obwodnicy Opatowa. Są na ten cel zabezpieczone pieniądze i gdy tylko dokumenty się pojawią, będzie można wybrać wykonawcę i rozpocząć prace - dodała Anna Krupka.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama