Nowe inwestycje w gminie Brody. W ich otwarciu weźmie udział marszałek Sejmu

Data publikacji: 03.10.2019 10:53
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.10.2019 Ruda. Kompleks turystyczny w gminie Brody

03.10.2019 Ruda. Kompleks turystyczny w gminie Brody
Fot. UG Brody

W Rudzie w gminie Brody dziś po południu zostanie otwarty kompleks turystyczny. Jego budowa kosztowała ponad 7 milionów złotych. Dziś także w pobliżu zostanie oddana do użytku wyremontowana droga. Pieniądze na jej modernizację pochodziły z rządowej dotacji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W otwarciu trasy wezmą udział marszałek Sejmu Elżbieta Witek i wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.

Główną atrakcją turystyczną gminy Brody jest zalew na Kamiennej. Przez lata organizowane były tu kolonie, obozy harcerskie czy wczasy pracownicze. Od kilku lat gmina realizuje projekt, który ma na celu wykorzystanie naturalnych zasobów terenu.

Na plaży od strony Rudy powstały ścieżki piesze, taras widokowy oraz parking. Jest altana grillowa, odnowione boiska do piłki plażowej oraz plaża o powierzchni dwóch tysięcy metrów kwadratowych. Powstał także park linowy i ścianka wspinaczkowa, a dla najmłodszych dwa place zabaw.

Jednym z najładniejszych punktów są skały w Rudzie, teren przy nich został oczyszczony i oświetlony, zamontowano także ławki. W ramach projektu zmienia się także otoczenie zabytkowego kościoła w Krynkach, tu powstaje plac przy świątyni.

Oficjalne otwarcie centrum turystycznego zaplanowane jest dziś na 16.00, o 17.00 rozpocznie się spotkanie z udziałem marszałek Sejmu i wojewody.

03.10.2019 Ruda. Kompleks turystyczny w gminie BrodyFot. UG Brody

Tagi do tego wpisu
Reklama