Bosak: Konfederacja jedynym wiarygodnym ugrupowaniem antysystemowym

Data publikacji: 04.10.2019 22:31
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
04.10.2019 Kielce. WDK. Konwencja Konfederacji Wolność i Niepodległość. Na zdjęciu od lewej Krzysztof Bosak i Dawid Lewicki

04.10.2019 Kielce. WDK. Konwencja Konfederacji Wolność i Niepodległość. Na zdjęciu (od lewej): Krzysztof Bosak i Dawid Lewicki
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Powszechna ulga podatkowa, wprowadzenie bonu edukacyjnego, sprawiedliwe sądy, bezpieczeństwo narodowe i zdrowe życie - to główne punkty programowe Konfederacji Wolność i Niepodległość w kampanii przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się regionalna konwencja ugrupowania z udziałem m.in. Grzegorza Brauna i Krzysztofa Bosaka.

Jak stwierdził Krzysztof Bosak, lider świętokrzyskiej listy Konfederacji, ugrupowanie ma bardzo duże szanse na wprowadzenie swoich kandydatów do Sejmu. Bosak zaapelował także do wyborców antysystemowych, aby nie głosowali na konkurencyjny komitet Skuteczni - Piotra Liroya-Marca, który utracił swoją wiarygodność poprzez udzielenie poparcia kandydatowi Koalicji Obywatelskiej w Warszawie.

- Wszystkie sondaże wskazują, że mamy wielką szansę na przekroczenie pięcioprocentowego progu wyborczego. Dlatego będziemy mieć możliwość, aby wprowadzić swoich przedstawicieli do Sejmu. Sondaże wskazują także, że Konfederacja cieszy się dużym poparciem wśród młodych osób, które niechętnie uczestniczą w głosowaniu, dlatego apelujemy do wszystkich wyborców, aby wzięli udział w głosowaniu 13 października - zaznacza.

04.10.2019 Kielce. WDK. Konwencja Konfederacji Wolność i NiepodległośćFot. Michał Kita / Radio Kielce

Grzegorz Braun, lider partii KORONA wchodzącej w skład Konfederacji podczas swojego wystąpienia, podkreślał, m.in. że po jesiennych wyborach parlamentarnych Konfederacja ma szansę stać się siłą, która będzie liczyła się w Sejmie.

Podczas piątkowej konwencji Konfederacji w Kielcach zostali także zaprezentowani kandydaci ugrupowania, którzy będą walczyć o mandaty w województwie świętokrzyskim.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama