Anna Krupka: opozycja nie chce, żeby Polacy zarabiali więcej

Data publikacji: 05.10.2019 20:34
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
05.10.2019 Połaniec. Spotkanie wiceminister Anny Krupki z mieszkańcami

05.10.2019 Połaniec. Spotkanie wiceminister Anny Krupki z mieszkańcami
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Po ośmiu latach rządów PO-PSL dostaliśmy pacjenta w chorobie, którego trzeba reanimować - takie słowa skierowała wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka do mieszkańców Połańca, z którymi rozmawiała w siedzibie miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób.

Wiceminister podsumowała dotychczasowe rządy Prawa i Sprawiedliwości. Mówiła o wdrożonych programach społecznych i wyraziła obawę przed przejęciem władzy przez obecną opozycję.

- Jeżeli nie daj Bóg, wygraliby dzisiaj wybory, zabraliby wszystkie dobre programy społeczne, jak chociażby „Rodzina 500+”, czy trzynasta emerytura. Dzisiaj protestują nawet przeciwko płacy minimalnej. Nie chcą, aby Polacy zarabiali więcej - mówiła.

Podsekretarz stanu podsumowała także działania, jakie udało się zrealizować w gminie Połaniec, dzięki rządowej pomocy. Mówiła między innymi o przekazaniu trzynastu milionów złotych na sieć ciepłowniczą, czy sfinansowaniu sprzętu do wywozu odpadów. Dzięki dobrej współpracy z Elektrownią Połaniec i fundacją Enea udało się kupić także nowe łodzie ratunkowe dla ochotniczych straży pożarnych.

- Zawsze podczas spotkań rozmawiam z mieszkańcami o tym, co już udało się zmienić, a co jeszcze należałoby zrobić. Dla ludzi są to ważne rozmowy, a dla mnie jeszcze ważniejsze - podkreśla.

Mieszkańcy entuzjastycznie reagowali na słowa wiceminister i często odpowiadali na jej wypowiedzi oklaskami.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama