Grali na piasku w... deszczu i chłodzie

Data publikacji: 05.10.2019 22:22
Autor: Kamil Król / Kategoria: Sport
Komentarze
05.10.2019. Kielce. Turniej piłki nożnej plażowej o Superpuchar. Zwyicęska ekipa Kieleckiego Futbolu

05.10.2019. Kielce. Turniej piłki nożnej plażowej o Superpuchar. Zwyicęska ekipa Kieleckiego Futbolu
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Turniej najlepszych drużyn o Superpuchar zakończył tegoroczne zmagania w plażowej odmianie piłki nożnej w Kielcach. W rozegranym na basenie przy ulicy Szczecińskiej wielkim finale ekipa Kieleckiego Futbolu pokonała Gokarty po serii rzutów karnych 3:2, w regulaminowym czasie był remis 1:1.

Jędrzej Bakalarz z zespołu Kielecki Futbol, stwierdził, że wygrana nie przyszła łatwo.

- Warto było tyle czekać, żeby osiągnąć taki triumf. Podczas całego sezonu mieliśmy wzloty i upadki. Przydarzył się nam nawet taki turniej, że nie wygraliśmy meczu, ani nie zdobyliśmy bramki, ale od jakiegoś czasu ustabilizowaliśmy formę i regularnie wchodziliśmy do półfinału, a nawet finału - powiedział zawodnik.

Adrian Sroka z Gokartów porażkę w finale tłumaczył brakiem szczęścia.

- Będziemy próbować w przyszłym roku. W tym sezonie graliśmy w kratkę. Potrafiliśmy wygrać trzy turnieje z rzędu, by przegrywać później każdy kolejny - dodał.

Organizator zawodów Jaromir Kruk zaznacza, że z roku na rok przybywa zwolenników piłki na piasku. - To jest taka inna odmiana piłki, taka agresywna, dynamiczna i naprawdę trzeba się tu sporo napocić, żeby strzelić bramkę. Te drużyny, które grały tu na plaży, bez trudu poradziły sobie w turnieju amatorów zorganizowanym przez urząd miasta na Rynku. Myślę, że popularność plażówki będzie rosła i na pewno ci, którzy tu grają, nie będą narzekać na kondycję - przekonuje Jaromir Kruk.

Najlepszym zawodnikiem turnieju o Superpuchar został Jędrzej Bakalarz z Kieleckiego Futbolu, a królami strzelców Mateusz Lisowski i Wiktor Blicharski, obaj z Gokartów, którzy strzelili po 2 gole.

Dodajmy, że w tym sezonie na basenie przy ulicy Szczecińskiej rozegrano 20 turniejów piłki nożnej plażowej, w których wzięło udział 28 zespołów. Najlepszym piłkarzem wybrano Grzegorza Gębskiego z Trofexu, a najwięcej goli - 55 zdobył Marcin Jędrychowski ze Sportingu. Z kolei najwięcej zawodów - 8 wygrał Trofex. Turniejom na piasku patronowało Polskie Radio Kielce.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama