Piotrkowice: opozycja skupia się tylko na wyszukiwaniu nieistniejących afer [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 06.10.2019 13:13 / Data aktualizacji: 06.10.2019 15:30
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.10.2019 Piotrkowice. Wizyta europoseł Beaty Szydło. Na zdjęciu (od lewej): wojewoda Agata Wojtyszek, Beata Szydło - europoseł, była premier; poseł Maria Zuba

06.10.2019 Piotrkowice. Wizyta europoseł Beaty Szydło. Na zdjęciu (od lewej): wojewoda Agata Wojtyszek, Beata Szydło - europoseł, była premier; poseł Maria Zuba
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Do udziału w wyborach i oddania głosu na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości zachęcała mieszkańców Piotrkowic w gminie Wodzisław europoseł Beata Szydło.

- Mam nadzieję, że zasłużymy na to, byście nam państwo jeszcze raz zaufali - mówiła była premier.

Beata Szydło krytykowała opozycję, która jak oceniła skupia się tylko na wyszukiwaniu nieistniejących afer. Podkreśliła, że oponenci polityczni nie zwracają uwagi na najważniejszy aspekt prowadzenia polityki, czyli przedstawianie dobrych programów i wsłuchiwanie się w oczekiwania rodaków. Zaznaczyła, że te nowe standardy w polskiej polityce i wiarygodność we wdrażaniu obietnic wyborczych zapoczątkował rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Premier chwaliła także wojewodę Agatę Wojtyszek za jej dokonania na rzecz regionu. Jak mówiła, jest ona osobą, która skutecznie wcielała w życie programy rządowe i zachęca samorządowców do tego, aby z nich korzystali.

W spotkaniu wzięły udział panie z kół gospodyń wiejskich oraz członkowie ochotniczych straży pożarnych. Na miejsce przybyło także kilkudziesięciu mieszkańców gminy Wodzisław. Agata Wojtyszek podkreślała rolę kół gospodyń wiejskich w krzewieniu kultury ludowej oraz podtrzymywaniu tradycji lokalnych.

- Dzięki programowi Prawa i Sprawiedliwości powstają nowe koła gospodyń wiejskich. Panie prezentują nasze dawne tradycje, kiszenie kapusty oraz to, jak wyglądało dawne wesele. W gminie Wodzisław powstało ponad 20 nowych stowarzyszeń zrzeszających panie. Dziękujemy wam za waszą aktywność - mówiła wojewoda.

Poseł PiS Maria Zuba powiedziała, że panie z kół gospodyń wiejskich są piastunkami ludowych tradycji Kielecczyzny. - Dzięki nim prestiż kultury ludowej jest odbierany przez społeczeństwo. O tym, że rząd nie wstydzi się naszej kultury ludowej świadczy powołanie Instytutu Kultury Ludowej, który powstał przy Ministerstwie Rolnictwa - powiedziała poseł Maria Zuba.

Wcześniej wojewoda wraz z Beatą Szydło oraz parlamentarzystami ziemi świętokrzyskiej wzięła udział w spotkaniu z mieszkańcami Prząsławia w gminie Jędrzejów.

Reklama