Suków ma obwodnicę [WIDEO, ZDJĘCIA]

Data publikacji: 07.10.2019 14:50
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
26.08.2019 Obwodnica Sukowa i Daleszyc

26.08.2019 Obwodnica Sukowa i Daleszyc
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kierowcy mogą już jeździć obwodnicą Sukowa. Nowy, ponad 3-kilometrowy fragment drogi omija miejscowość od północy. Inwestycja jest częścią dużego projektu zakładającego modernizację ponad 22-kilometrowego fragmentu drogi wojewódzkiej 764 oraz budowę obwodnicy Daleszyc. Cała trasa ma być przejezdna do końca miesiąca.

Karol Rożek, zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich informuje, że obwodnica Sukowa została poprowadzona w nowym śladzie i omija miejscowość od północy, następnie na wysokości cmentarza i piaskowni za Sukowem wraca na stary przebieg trasy wojewódzkiej 764.

Kierowcy dojadą nowym odcinkiem drogi do Daleszyc. Dalej, kierując się w stronę Staszowa wciąż konieczne jest korzystanie z objazdów wytyczonych między innymi przez Górno i drogę krajową 74.

Na udostępnienie całej ponad 22-kilometrowej trasy, kierowcy będą musieli poczekać do końca miesiąca. Cały czas trwają prace wykończeniowe, przy budowie siedmiokilometrowej obwodnicy Daleszyc oraz na odcinku od miejscowości Niwy do Widełek.

Przypomnijmy, że droga miała być przejezdna jeszcze w wakacje, ale ze względu na majowe i czerwcowe ulewy prace się opóźniły. Budowa obwodnicy Sukowa i Daleszyc oraz remont drogi 764 ma ułatwić komunikację na trasie Kielce - Rzeszów. Koszt budowy ponad 20-kilometrowej trasy to ponad 130 milionów złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama