Małe boiska z wielkim potencjałem

Data publikacji: 07.10.2019 15:58
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
07.10.2019. Bogoria. Obecny stan boisk. Od lewej Anna Niziałek  dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Marcin Adamczyk  wójt Bogorii i Anna Krupka   wiceminister sportu i turystyki

07.10.2019. Bogoria. Obecny stan boisk. Od lewej: Anna Niziałek - dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych, Marcin Adamczyk - wójt Bogorii i Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki
Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Kompleksową modernizację przejdą dwa boiska znajdujące się przy Zespole Placówek Oświatowych w Bogorii w powiecie staszowskim. Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel prawie 600 tysięcy złotych - poinformowała wiceminister Anna Krupka. Podkreśliła, że ministerstwu zależy na tym, aby zachęcać dzieci i dorosłych do uprawiania sportu, w czym niewątpliwie pomaga nowoczesna infrastruktura.

07.10.2019. Bogoria. Obecny stan boiskFot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Anna Krupka wyraziła przekonanie, że po zakończeniu remontu boisk w Bogorii rodzić się będą nowe talenty sportowe, a młodzież i dzieci będą prowadzić zdrowy styl życia, ponieważ nowoczesne boiska odciągną je od komputerów, smartfonów i telewizorów.

Wójt Bogorii Marcin Adamczyk powiedział, że zaplanowane prace są bardzo szerokie. Na trawiastym boisku piłkarskim zostanie położona sztuczna nawierzchnia. Również boisko wielofunkcyjne, teraz asfaltowe będzie pokryte bezpiecznymi materiałami. Całość zostanie ogrodzona i oświetlona.

Boiska będą gotowe pod koniec przyszłego roku. W sumie będą kosztować 1 mln 200 tys. złotych.

07.10.2019. Bogoria. Obecny stan boiskFot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama