Poseł Zuba: ustawę o ochronie przyrody trzeba monitorować

Data publikacji: 07.10.2019 18:34
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
07.10.2019 Staszów. Spotkanie w Starostwie Powiatowym w sprawie ustawy o ochronie przyrody. Na zdjęciu od lewej Józef Żółciak  starosta staszowski i poseł Maria Zuba

07.10.2019 Staszów. Spotkanie w Starostwie Powiatowym w sprawie ustawy o ochronie przyrody. Na zdjęciu (od lewej): Józef Żółciak - starosta staszowski i poseł Maria Zuba
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Kielcach rozpoczęła cykl spotkań warsztatowych z mieszkańcami i pracownikami urzędów gmin. Ich celem jest wypracowanie wniosków, czy należy wprowadzić zmiany w ustawie o ochronie przyrody i obszarach NATURA 2000 i w jakim kierunku powinny one zmierzać. Inauguracja tego cyklu odbyła się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Staszowie, a uczestniczyła w niej poseł PiS Maria Zuba.

Parlamentarzystka powiedziała, że takie spotkania są bardzo potrzebne, ponieważ swoje doświadczenia mogą wymienić wszystkie strony korzystające z tej ustawy. Znane są przypadki, że mieszkańcy, jak i inwestorzy narzekają, że przepisy dotyczące ochrony środowiska i obszarów NATURA 2000 wydłużają realizację danej inwestycji, albo w ogóle ją uniemożliwiają na danym terenie.

- Ustawę trzeba monitorować. Chcemy wiedzieć, w jaki stopniu wpływa ona na rozwój gospodarczy gmin, czy realnie chroni przyrodę. Efektem tych spotkań będzie wypracowanie rozwiązań, które nie będą zwiększać kosztów inwestycji ani wydłużać terminów realizacji, nie będą utrudniać pracy administracji i będą przyjazne dla ludzi - stwierdziła poseł Zuba.

Spotkania warsztatowe Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska dotyczące ustawy o ochronie przyrody odbędą się w każdym powiecie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama