UTW w Ostrowcu kusi bogactwem zajęć

Data publikacji: 07.10.2019 18:53
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
07.10.2019 Ostrowiec Świętokrzyski. Inauguracja roku akademickiego na UTW

07.10.2019 Ostrowiec Świętokrzyski. Inauguracja roku akademickiego na UTW
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Ostrowieccy seniorzy rozpoczęli po raz 17. nowy rok akademicki w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prezes ostrowieckiego UTW Matylda Niewójt informuje, że kolejny rok akademicki przynosi nowości, będzie jednak w dalszym ciągu aktywizował, edukował i integrował. Oferta jest bardzo zróżnicowana.

- Mamy 33 zajęcia. Poszerzyliśmy ofertę o warsztaty psychologiczne, język włoski oraz warsztaty komputerowe dla tych, którzy już opanowali pracę z komputerem, a teraz chcą „poszaleć” - mówi Matylda Niewójt.

Barbara Pronobis, która już trzeci rok będzie uczęszczać na UTW, bardzo ceni sobie dostępne zajęcia. Dobrze wspomina ubiegły rok akademicki. Uważa, że to wspaniała odskocznia dla osób na emeryturze.

- Jesteśmy zadowoleni, że możemy swój czas zagospodarować. Były wspaniałe wyjazdy do teatrów, kin, basen, joga - wylicza Barbara Pronobis.

Senator Jarosław Rusiecki podziwia aktywność słuchaczy UTW. Dodaje, że to jeden z aktywniejszych uniwersytetów w regionie.

- Sama chęć zdobywania wiedzy, poznawania nowych miejsc, pracowania nad swoją sprawnością intelektualną i fizyczną budzą podziw. To pokazuje, jak można aktywnie żyć. Wśród tych osób mam znajomych nauczycieli, ale nie tylko - mówi senator.

Starosta ostrowiecki Marzena Dębniak mówi, że ostrowiecki UTW jest przykładem dla innych. Dodaje, że samorządy powinny zawsze wspierać takie działania. Starosta zapowiada inwestycje w zdrowie seniorek. Będą to bezpłatne badania mammograficzne dla pań powyżej 70. roku życia. O taką formę wsparcia prosili właśnie słuchacze UTW.

Zapisy trwają do 15 października. Dotychczas zgłosiło się ok. 150 seniorów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama