Mieszkańcy czekali na tę drogę kilkadziesiąt lat

Data publikacji: 07.10.2019 20:50
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
07.10.2019 Końskie. Podpisanie umowy na budowę drogi w Dziebałtowie. Na zdjęciu od lewej ks. Wiesław Szymkiewicz  parafia w Dziebałtowie Andrzej Nowak  radny gminy Końskie Beata Zbróg  radna powiatu koneckiego Stanisław Kuleta  sołtys Nowego Dziebałtowa i Krzysztof Obratański  burmistrz Końskich

07.10.2019 Końskie. Podpisanie umowy na budowę drogi w Dziebałtowie. Na zdjęciu (od lewej): ks. Wiesław Szymkiewicz - parafia w Dziebałtowie, Andrzej Nowak - radny gminy Końskie, Beata Zbróg - radna powiatu koneckiego, Stanisław Kuleta - sołtys Nowego Dziebałtowa i Krzysztof Obratański - burmistrz Końskich
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Dzięki intensywnym staraniom mieszkańców Dziebałtowa, droga prowadząca na miejscowy cmentarz powstanie jeszcze w tym roku. Podpisana została już umowa z wykonawcami.

Burmistrz Końskich, Krzysztof Obratański informuje, że prośby o tę drogę trwały od kilkudziesięciu lat - od kiedy na terenie parafii obejmującej Stary Dziebałtów, Nowy Dziebałtów, Wincentów powstał cmentarz.

- Wiodła do niego kręta, wyboista droga. O ile dobrze pamiętam, w 2008 roku po raz pierwszy zadeklarowałem gotowość wybudowania drogi - przyznaje burmistrz.

Stanisław Kuleta, sołtys Nowego Dziebałtowa, podkreśla, że droga jest dla mieszkańców najważniejszą inwestycją i znajdą sposób na dotarcie do cmentarza nawet w okresie Wszystkich Świętych.

- Droga jest ważniejsza dla nas. Jeśli ktoś chce dotrzeć na cmentarz, to będzie to możliwe od strony południowej leśnymi drogami. Jeśli wykonawca nie ukończy drogi przed 1 listopada, to z pewnością nie zostawi mieszkańców z problemem, a umożliwi dojazd do cmentarza - podkreśla sołtys.

Jak dodaje Stanisław Kuleta, mieszkańcy liczą też na wzrost wartości działek w okolicy cmentarza w związku z budową drogi.

- Będzie tam można budować mieszkania. To dla nas bardzo ważne - mówi.

Roboty drogowe rozpoczną się już w przyszłym tygodniu, mogą potrwać około 3 miesięcy. Koszt inwestycji to 500 tys. złotych. Droga w 60 proc. finansowana jest z Funduszu Dróg Samorządowych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama