Internat w Ożarowie strzałem w dziesiątkę. Trwa przebudowa

Data publikacji: 08.10.2019 10:59
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Internat w Liceum im. Marii SkłodowskiejCurie w Ożarowie

Internat w Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ożarowie
Ożarów. 20.01.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

W ożarowskiej szkole przebudowywany i powiększany jest internat, który powstał w ubiegłym roku. Skorzystają z niego uczniowie także z innego województwa.

Do tej pory z pokojów, znajdujących się na pierwszym piętrze w budynku Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie, korzystało 20 uczniów. Zainteresowanie nauką w tej placówce doprowadziło do decyzji, że internat trzeba powiększyć, aby pomieściło się 40 osób.

Jak mówi Marcin Stańczyk, dyrektor szkoły, prace są już na finiszu. Pokoje będą obsadzone praktycznie w pełni.

- W tym roku zwiększyła się liczba uczniów klas pierwszych, to prawie trzykrotny wzrost - mówi Marcin Stańczyk. Uważa, że zainteresowanie szkołą wynika z tego, że nieustannie poszerzana jest oferta edukacyjna. Chce się tu uczyć młodzież z województwa mazowieckiego, Lipska i jego okolic. Miejsce znajdą także uczniowie z Ukrainy o polskich korzeniach.

W związku z rozbudową internatu biuro dyrekcji i sekretariaty zostały przeniesione na parter. Marcin Stańczyk uważa, że to krok ułatwiający osobom niepełnosprawnym załatwianie spraw. Nowe 2- i 3-osobowe pokoje, a także łazienki będą gotowe w listopadzie.

Internat w Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie w OżarowieOżarów. 20.01.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama