Będą darmowe szczepienia przeciw grypie w Starachowicach

Data publikacji: 08.10.2019 11:12
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Z bezpłatnych szczepień przeciw grypie będą mogli skorzystać mieszkańcy Starachowic, którzy ukończyli 60 rok życia. Władze miasta realizują ten program po raz pierwszy, a zdecydowały się na jego wprowadzenie po apelu Rady Seniorów.

Wioletta Grosicka z urzędu miasta informuje, że gmina przeznaczyła na ten cel 50 tys. zł, za co uda się zaszczepić około tysiąca osób. Jedna szczepionka kosztuje około 45 zł, ale w koszt programu wliczono również kampanię informacyjną, czyli m. in. plakaty i ulotki.

Teraz trwa procedura przetargowa, w której zostaną wybrane ośrodki zdrowia przystępujące do programu. Po jej zakończeniu będzie wiadomo, jak wyceniają usługę i w jaki sposób będą realizowały program. Prawdopodobnie każdy ośrodek dostanie określoną pulę preparatów, a o ich dostępności będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Sami zainteresowani, czyli osoby po 60 roku życia, pomysł szczepienia odbierają jako trafiony. Wiele z nich przyznaje, że szczepi się już od kilku lat, ale bezpłatny program będzie wsparciem dla budżetu domowego.

Szczepienia mają być prowadzone od 4 do 30 listopada.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama