Plac zabaw spina... kampanie wyborcze

Data publikacji: 08.10.2019 12:58
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
08.10.2019. Kielce. Konferencja prasowa. Rafał Trzaskowski  prezydent Warszawy w środku

08.10.2019. Kielce. Konferencja prasowa. Rafał Trzaskowski - prezydent Warszawy (w środku)
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Po kilku miesiącach od decyzji warszawskich radnych, mieszkańcy Kazimierzy Wielkiej dostali od stołecznego samorządu pieniądze na odbudowę zniszczonego przez majową powódź placu zabaw. Pomoc finansową, w ostatnim dniu kampanii przed wyborami do Europarlamentu zadeklarował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

W ostatnich dniach bieżącej kampanii przywiózł pieniądze. Nie do Kazimierzy jednak, ale do Kielc, by przy okazji wesprzeć kandydatów KO do parlamentu.

Stołeczna Rada Miasta w lipcu zgodziła się na przekazanie 80 tys. zł na odbudowę placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kazimierzy Wielkiej. Prezydent Trzaskowski pochwalił się tym dopiero dziś, podczas spotkania na kieleckim placu Artystów. Pytany o wybór terminu nie odpowiedział, ale podkreślał jak ważna jest współpraca różnych samorządów.

Rafał Trzaskowski przyznał, że jednym z powodów jego przyjazdu jest wsparcie świętokrzyskich kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych - Artura Gieradę i Edwarda Rzepkę.  

- Warto wspierać listę Koalicji Obywatelskiej, ponieważ nadchodzące wybory będą miały bardzo ważne znaczenie. Dlatego też samorządowcy aktywnie włączają się w tę kampanię, aby mówić przede wszystkim o tym, jak po wyborach będą wyglądać samorządy. Sukces naszej demokracji to silne samorządy, nieważne, czy w Kazimierzy Wielkiej, czy w Warszawie - mówił.

Rafał Trzaskowski deklarował, że odwiedzi osobiście Kazimierzę Wielką kiedy wyremontowany plac zabaw zostanie ponownie otwarty. Prace mają zakończyć się 15 października.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama