Politycy o konwencji PiS

Data publikacji: 09.10.2019 20:43
Autor: Monika Miller , Wiktor Dziarmaga , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
09.10.2019. Kielce. Konwencja PiS

09.10.2019. Kielce. Konwencja PiS
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Targach Kielce odbyła się ostatnia w tej kampanii wyborczej konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Jak oceniają ją politycy tego ugrupowania?

KRZYSZTOF LIPIEC, szef PiS w regionie: - To ważne, że ze stolicy województwa świętokrzyskie Prawo i Sprawiedliwości dało dobry przekaz dla polskiej wsi. PiS realizuje programy społeczne, które zostały ukierunkowane na polską wieś. To dobra informacja, że dochodowość rodzin wiejskich dogania to, co dzieje w polskich miastach. Najistotniejszą rzeczą w kolejnej kadencji będzie zrównanie dopłat bezpośrednich polskich rolników z tymi jakie otrzymują rolnicy w Unii Europejskiej. To na pewno będzie łatwiejsze przy wsparciu Janusza Wojciechowskiego, komisarza odpowiedzialnego za rolnictwo - powiedział Krzysztof Lipiec.

ANNA KRUPKA, wiceminister sportu i turystyki, prowadząca konwencję: - Na konwencji było bardzo dużo dobrej energii i dobrych propozycji dla polskiego rolnictwa. Cieszymy się z faktu, że Janusz Wojciechowski zostanie unijnym komisarzem do spraw rolnictwa. Dzięki temu będziemy mogli zająć się wyrównaniem dopłat - wyjaśniła wiceminister.

PIOTR WAWRZYK, wiceminister spraw zagranicznych: - Po tej konwencji chyba nikt nie ma wątpliwości, że jedyną partią realizującą interesy polskiej wsi jest PiS. Chcemy ją wzmacniać i bronić jej interesów za granicami kraju. Mamy do tego spójny i dobry program - podsumował wiceminister.

BOGDAN LATOSIŃSKI, poseł: - W naszym województwie mamy do czynienia z rolnictwem rozdrobionym, dlatego szczególnie w takiej sytuacji potrzebne jest  wsparcie dla rodzin. Prawo i Sprawiedliwość zaproponowało im program  500 plus, który jest znacząca pomocą - powiedział poseł.

KRZYSZTOF SŁOŃ, senator: - Z Targów Kielce popłynęła na polską wieś dobra energia. PiS rozumie polską wieś i ją wspiera. Jesteśmy ich partią. Prosimy mieszkańców wsi o poparcie. Przed nami dobre lata - zapewnił parlamentarzysta.

JAROSŁAW RUSIECKI, senator: - Te zapewnienia, które zostały przedstawione przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego są niezwykle ważne dla naszych rolników. Dzięki naszemu programowi będzie im się lepiej żyło - stwierdził Jarosław Rusiecki.

JACEK WŁOSOWICZ, senator: - Konwencja była zwieńczeniem wszystkich naszych spotkań i kampanii wyborczej. Rolnictwo w województwie świętokrzyskim jest bardzo ważne. Podobnie jak warzywnictwo. Premier, minister, prezes i była szefowa rządu, przedstawili elementy naszego programu. Podkreślili to co udało nam się zrealizować przez ostatnie cztery lata, ale także zaprezentowali to, czym chcemy się zająć w kolejnej kadencji - powiedział senator Jacek Włosowicz.

MAREK KWITEK, poseł, członek komisji rolnictwa: -  Wszystkie programy, które zapowiadaliśmy, realizujemy. Jesteśmy wierni polskiej wsi, jesteśmy ich partią. Podkreślali to dzisiaj wszyscy mówcy - dodał parlamentarzysta.

MARIA ZUBA, posłanka: - Kilkakrotnie padło to z ust premiera jak i ministra Krzysztofa Ardanowskiego. Zapowiedzieli, że rolnictwo będzie jednym z kluczowych działań rządu w kolejnych latach. Zależy nam na tym, aby polscy rolnicy byli traktowani na równi z innymi rolnikami z Unii Europejskiej -  dodała.

DOMINIK TARCZYŃSKI, poseł: - Było wiele wzruszających momentów. Jeżeli Polacy nam zaufają, będzie to kolejna wspaniała kadencja. Kandyduje do sejmu i wierzę, że inni nasi kandydaci zostaną wybrani - dodał parlamentarzysta.

ANDRZEJ KRYJ, poseł: - Polscy rolnicy muszą być dobrze traktowani w Polsce i Europie. Jesteśmy takimi samymi Europejczykami jak Niemcy, Francuzi i Duńczycy. Będziemy dbać o interesy mieszkańców województwa świętokrzyskiego - zapewnił parlamentarzysta.

SYLWESTER CHRUSZCZ, poseł: - PiS po raz kolejny potwierdziło, że jest reprezentantem polskiej wsi. Wszelkie programy, które przedstawiliśmy zmienią diametralnie obraz Polski gminnej i powiatowej. Rolnictwo jest olbrzymim kołem zamachowym naszej gospodarki - zaznaczył.

MICHAŁ CIEŚLAK, poseł: - Cieszę się, że na ziemi świętokrzyskiej wybrzmiały deklaracje, które są ważne z punktu widzenia rolnictwa. Rolnicy zasłużyli na godne tratowanie przez rząd Zjednoczonej Prawicy - powiedział poseł.

AGATA WOJTYSZEK, wojewoda świętokrzyski:  - Jako jedyne ugrupowanie mamy plan i program na ulepszenie wiele dziedzin naszego życia. Również w zakresie rolnictwa. Obiecujemy, że będziemy dla państwa pracować - zapewniła wojewoda. 

Reklama