Seniorzy na trzy dni zawładną Kielcami

Data publikacji: 10.10.2019 07:06
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
07.10.2019 Kielce. WDK. Inauguracja roku akademickiego Świętokrzyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

07.10.2019 Kielce. WDK. Inauguracja roku akademickiego Świętokrzyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przekazaniem kluczy do bram miasta na kieleckim Rynku rozpocznie się w stolicy województwa świętokrzyskiego trzydniowa impreza pod nazwą „Kielce Seniorom. 60+ to nie wiek, to styl życia”. Inicjatywa ma na celu nie tylko integrację osób starszych, ale również aktywizację tej grupy osób.

Po przekazaniu kluczy na Rynku rozpocznie się część artystyczna imprezy, podczas której zaplanowano m. in. występy wokalno–taneczne dzieci i seniorów ze świetlic środowiskowych oraz inscenizację wiersza pt. „Rzepka” Juliana Tuwima.

W piątek, podczas drugiego dnia imprezy odbędzie „Międzynarodowa Konferencja ds. Bezpieczeństwa Seniora”. Wezmą w niej udział funkcjonariusze różnych służb z województw ościennych, a także z zagranicy - Winnicy i Gotha, które są miastami partnerskimi Kielc.

Zaproszeni goście będą dyskutować i wymieniać się informacjami o strukturze przestępczości w Europie oraz o metodach działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa osób starszych. Swój udział w konferencji zapowiedzieli także przedstawiciele rady seniora z partnerskiego miasta Gotha. Także i tego dnia na scenie na Rynku odbywać się wydarzenia kulturalne oraz artystyczne.

Natomiast, w sobotę, podczas ostatniego dnia imprezy w Targach Kielce zaplanowano Międzynarodowe Targi Seniora. Dla zwiedzających przygotowano m. in. bezpłatne badania i konsultacje, zajęcia fitness, kurs Nordic Walking, naukę tańca towarzyskiego, warsztaty, wykłady i prelekcje, pokaz mody oraz spotkanie z aktorką serialu „M jak Miłość”, Teresą Lipowską i dyskotekę, którą poprowadzi z DJ WIKA.

Ponadto swoją ofertę przedstawią polscy i zagraniczni wystawcy reprezentujący m. in.: uzdrowiska i sanatoria, hotele, biura podróży, domy seniora, domy opiekuńczo-lecznicze, producenci i dystrybutorzy sprzętu rehabilitacyjnego oraz nowoczesnych systemów opiekuńczo - ratunkowych, jak również firmy z branż medycznej, farmaceutycznej, kosmetycznej i sportowej odzieżowej.

Międzynarodowe Targi Seniora w Targach Kielce rozpoczną się o 10.00.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama