W Gorzkowie powstaje Ogród Biblijny

Data publikacji: 10.10.2019 10:06
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
10.10.2019. Gorzków gm. Kazimierza Wielka. Ogród Biblijny

10.10.2019. Gorzków, gm. Kazimierza Wielka. Ogród Biblijny
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

W Gorzkowie w gminie Kazimierza Wielka na placu przy dziennym domu seniora powstaje Ogród Biblijny. Będzie to pierwszy tego typu obiekt w województwie świętokrzyskim.

Pomysłodawcą jest Agnieszka Kula-Kielian, kierownik placówki Caritas w Gorzkowie. Ogród powstaje w miejscu dawnego boiska szkolnego, które do tej pory nie miało konkretnego przeznaczenia. Ma spełniać funkcje dydaktyczne i być miejscem odpoczynku.

- Pierwszym elementem naszego Ogrodu Biblijnego jest gwiazda, którą tworzą krzewy bukszpanu. Wewnątrz będzie umieszczona figura Świętej Rodziny. Następnym przystankiem będzie Golgota, na której z kolei osadzone będą trzy figury: krzyż, Maryja i uczeń pod krzyżem. Całość przyozdobią róże - wyjaśnia Agnieszka Kula-Kielian.

Dalszym punktem ogrodu będzie grób pański zbudowany z kamienia. Całość ozdobią rośliny, które przede wszystkim są wymieniane w Piśmie Świętym. To, m.in., bukszpan i oliwniki. Będą także zboża.

- Miejsce to ma służyć do wypoczynku, ale i zbliżyć ludzi do Boga. Każda roślina będzie posiadać tabliczkę z nazwą oraz cytatem z Biblii - zaznacza Agnieszka Kula-Kielian.

W prace angażują się miejscowi seniorzy. W rozmowie z Radiem Kielce podkreślali, że bardzo się cieszą z inwestycji. Dodają, że dzięki temu będzie przyjemniej, ładniej i atrakcyjniej.

Pomysł zyskał aprobatę władz gminy Kazimierza Wielka. Adam Bodzioch, burmistrz miasta, zaznacza, że inwestycja przyczyni się do ożywienia ruchu turystycznego miejscowości. Będzie to duży atut w kontekście planów powstania w Kazimierzy Wielkiej uzdrowiska.

- Poszukujemy w tej chwili sponsorów. Większość już odpowiedziała na nasz apel. Koszty budowy ogrodu sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych - dodaje burmistrz.

18 października placówkę odwiedzi pochodzący z Kaczkowic biskup pomocniczy Archidiecezji Chicago Andrzej Piotr Wypych, który zadeklarował pomoc przy zagospodarowaniu terenu.  Pierwsza kwatera zostanie oddana w maju przyszłego roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama