Nowe miejsce aktywizacji dla seniorów

Data publikacji: 11.10.2019 06:40 / Data aktualizacji: 11.10.2019 16:24
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
11.10.2019. Kielce. Otwarcie klubu seniora

11.10.2019. Kielce. Otwarcie klubu seniora
Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

W Kielcach otworzono kolejny klub seniora. To już 13 tego typu placówka w stolicy regionu świętokrzyskiego. Jak informuje Kamila Piskulak, kierownik klubu, placówka przygotowała szeroką ofertę dla seniorów.

- Proponujemy zajęcia zarówno z gimnastyki, też gimnastyki z elementami tańca, jak również gimnastyki dla osób z obciążeniami kardiologicznymi. W tym celu zatrudniliśmy trzech doświadczonych fizjoterapeutów. W klubie jest także kącik kulinarny, kącik kosmetyczny, masaż klasyczny. Prowadzić będziemy też warsztaty z rękodzieła artystycznego oraz sekcję szachową i brydżową – wylicza Kamila Piskulak.

Otwarty klub seniora jest także przystosowany do potrzeb osób głuchych. Jednym z uczestników klubu będzie Zbigniew Czopowski.

- Będę tu przychodził, bo mimo skończonych 85 lat nadal chcę uzupełniać swoją wiedzę. Chętnie będę brał udział w warsztatach komputerowych i zajęciach rehabilitacyjnych – dodał Zbigniew Czopowski.

Jak powiedział Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości, takie placówki, jak kluby seniora nie tylko integrują osoby starsze, ale także ich aktywizują i pozwalają im żyć w lepszej kondycji.

- Bardzo dobrze, że ten trend uruchamiania w Kielcach kolejnych klubów seniora jest podtrzymywany i że kontynuowane jest to dobre dzieło poprzednich władz samorządowych. Dziś wypełniamy białą plamę na mapie miasta, ponieważ w tej lokalizacji klub był bardzo oczekiwany. Takie placówki są bardzo ważnym elementem również polityki senioralnej państwa, które wspiera tego typu inicjatywy – dodał Krzysztof Słoń.

Klub seniora, który znajduje się w pawilonach przy ulicy Warszawskiej 151, czynny jest w dni powszednie od 8.00 do 17.00. Powstał dzięki rządowej dotacji w wysokości 150 tys. zł z programu „Senior plus”.

Na początku przyszłego roku w Kielcach ma zostać otworzony kolejny klub seniora. Będzie się znajdował na ulicy Marszałkowskiej.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama