Premier oddaje hołd emerytom i potwierdza obietnice [WIDEO]

Data publikacji: 11.10.2019 09:09 / Data aktualizacji: 11.10.2019 10:55
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda , Monika Miller , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.10.2019. Jędrzejów. Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego

11.10.2019. Jędrzejów. Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Dziś premier Mateusz Morawiecki odwiedził Świętokrzyskie. Szef rządu swoją wizytę rozpoczął od spotkania z mieszkańcami Jędrzejowa.

- Najgłębsza zasada, którą się kierujemy to zasada solidarności, w tym solidarności międzypokoleniowej, pomiędzy pokoleniem, które budowało Polskę w tragicznych latach po II wojnie światowej, potem bardzo ciężkich latach PRL, potem jeszcze w czasach III Rzeczypospolitej - mówił premier.

Wizyta Mateusza Morawieckiego w Jędrzejowie dotyczyła polityki społecznej i senioralnej realizowanej przez Prawo i Sprawiedliwość. Towarzyszyli mu członkowie rządu, m.in., wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka, wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk, a także posłowie Maria Zuba i Bartłomiej Orzeł.

11.10.2019. Jędrzejów. Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego. Na zdjęciu (od lewej): wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk, wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka, premier Mateusz Morawiecki, poseł PiS Maria ZubaFot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

- Prawo i Sprawiedliwość zmieniło podejście do polityki społecznej, kluczową częścią tej polityki jest polityka senioralna, polityka wobec osób najsłabszych, emerytów. Przypomnę, że dla osób po 75. roku życia mamy program bezpłatnych leków. Przeznaczamy na to ogromne środki z budżetu. Podkreślam nasze zobowiązanie: w krótkim czasie przyjmiemy ustawę dotyczącą 13. i 14. emerytury - powiedział Mateusz Morawiecki.

- Kieruję wielkie słowa podziękowania do wszystkich naszych seniorów. Do dziadków, babć i ojców. Programami senioralnymi chcemy się wam odwdzięczyć, dzieląc się owocami wzrostu gospodarczego, które mamy dzięki naszym rządom - dodał premier.

Premier zaapelował także o udział w wyborach. - Oddajmy w niedziele głos na lepszą Polskę -mówił.

Na koniec przywołał słowa Wincentego Kadłubka, który spędził ostatnie pięć lat życia w Opactwie w Jędrzejowie. Według niego państwo sprawiedliwe to takie, które troszczy się o słabszych.

KOMENTARZE PO WIZYCIE PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO W JĘDRZEJOWIE

Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki: - Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w ostatnim dniu kampanii wyborczej w regionie świętokrzyskim i w Jędrzejowie nie jest przypadkowa. To bardzo ważna wizyta, ponieważ przyjechał do województwa świętokrzyskiego odwiedzić Ziemię Jędrzejowską, z której pochodzi jego rodzina. Pan premier bardzo ceni sobie Ziemię Jędrzejowską. Podczas rozmów, które z nim prowadziłam, bardzo często wspomina o gminie Wodzisław, gdzie są Nawarzyce, z których wywodzi się jego rodzina, i oczywiście o Jędrzejowie. Dzisiaj, w ostatnim dniu kampanii, premier wybrał sobie Jędrzejów i Ziemię Jędrzejowską. To bardzo ważny sygnał.

Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych: - Wsparcie dla seniorów to jeden z najważniejszych elementów programu Prawa i Sprawiedliwości. To grupa słabsza, która nie zawsze jest w stanie sobie poradzić. Seniorom trzeba pomagać w różny sposób, w związku z tym zaproponowaliśmy program bezpłatnych leków oraz 13. i 14. emeryturę. Tak jak premier powiedział, dzięki temu, że odzyskaliśmy pieniądze od mafii vatowskiej byliśmy w stanie wygospodarować dla nich pieniądze. To pokazuje jakie priorytety były kiedyś, a jakie są teraz.

Maria Zuba, poseł Prawa i Sprawiedliwości: - Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Jędrzejowie była ukłonem w stronę seniorów i wyrazem wdzięczności za ich trud włożony w wychowywanie kolejnych pokoleń Polaków. Deklaracje, które przedstawił dziś premier Morawiecki, są jasne i czytelne dla wszystkich mieszkańców. Rząd Prawa i Sprawiedliwości jest wiarygodny i solidny, nie musi długo przekonywać, że dotrzyma słowa. Dzisiejsze spotkanie było bardzo owocne i budujące.

Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa: - Wizyta premiera Mateusza Morawickiego to dla miasta i jego mieszkańców wielki zaszczyt i honor. To na pewno również bardzo dobra promocja miasta. Cieszy to bardzo i tylko można sobie wymarzyć takie wizyty.

Reklama