Opatów. Premier Morawiecki uwielbia krówki [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 11.10.2019 15:49
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.10.2019. Opatów. Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego.

11.10.2019. Opatów. Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego.
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Uwielbiam krówki od czasów dzieciństwa i chciałem poznać tajniki ich produkcji - ujawnił dziennikarzom premier Mateusz Morawiecki, którzy odwiedził Opatów i obejrzał zakład, gdzie produkowane są słynne krówki opatowskie.

Premier powiedział, że krówki rozsławiają Polskę na cały świat i zwraca uwagę na to, że to produkt regionalny, wyrabiany z naturalnych składników za pomocą tradycyjnych sposobów. Dodał, że w takich małych miejscowościach, jak Opatów, też mogą rozwijać się przeróżne zakłady i sprzedawać swoje certyfikowane produkty za granicą.  

Premier, będąc w fabryce krówek dodał, że niezwykle ważną jest promocja lokalnych produktów. Kupując więcej polskich towarów wspieramy pracę polskich pracowników. Jest to gospodarczy  patriotyzm.  

Premiera oprowadzał po zakładzie Roman Marchewka, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Opatowie. Przedstawił w jaki sposób są wyrabiane krówki, ile osób pracuje.

Wicestarosta opatowski Małgorzata Jalowska podkreśliła, że wizyta premiera w Opatowie to wielki zaszczyt. Dodaje, że po wygranych wyborach samorządowych w Opatowie i powiecie opatowskim wiele się zmienia. Oczkiem w głowie jest szpital, który liczy także na rządową pomoc.  

Wizycie premiera towarzyszyli parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej: wiceminister Anna Krupka, senator Jarosław Rusiecki, posłowie Andrzej Kryj, Marek Kwitek i Maria Zuba.

Senator Jarosław Rusiecki zaznaczył, że Opatów to istotne miasto w regionie, na terenie którego stykają się dwie drogi krajowe. Wizyta i spotkanie ze społecznością to przyczynek do tego, aby dokładniej zapoznać się z problemami tego regionu. Premier został entuzjastycznie przyjęty przez mieszkańców Opatowa, ale także koła gospodyń wiejskich z gminy Baćkowice.

Poseł Marek Kwitek uważa, że to ważna wizyta tuż przed wyborami. Podkreśla, że dla rządu Polska lokalna, powiatowa jest bardzo ważna. Dodaje, że sympatyczne powitanie w Opatowie świadczy o szacunku, jakim obdarzają premiera mieszkańcy. Uważa, że wybranie zakładu produkcyjnego w Opatowie podkreśla to, że to kształtowanie patriotyzmu gospodarczego. Dzięki takiej postawie promuje się lokalnych przedsiębiorców, oni się rozwijają, płacą podatki.

Poseł Andrzej Kryj dodał, że wizyta premiera ma znaczenie nie tylko w kontekście kampanii wyborczej. Pokazuje, że rząd PiS patrzy na Polskę i Polaków nie z perspektywy Warszawy, ale takich miejscowości, jak Opatów. Parlamentarzysta uważa, że wizyta na pewno wywołała pozytywne odczucia. Dodaje również, że krówka opatowska jest najlepsza, dlatego cieszy się, że akurat do Opatowa premier przyjechał.

Po wizycie w Opatowie premier pojechał do Lublina.

adv adv
Wiadomości
Reklama