Ziobro: 13 października mamy do wyboru dwie wizje rozwoju Polski

Data publikacji: 11.10.2019 15:55 / Data aktualizacji: 11.10.2019 16:29
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
11.10.2019. Kielce. Konferencja ministra Zbigniewa Ziobry. Na zdjęciu (od lewej): Mariusz Gosek - członek zarządu województwa świętokrzyskiego i Zbigniew Ziobro - minister sprawiedliwości

11.10.2019. Kielce. Konferencja ministra Zbigniewa Ziobry. Na zdjęciu (od lewej): Mariusz Gosek - członek zarządu województwa świętokrzyskiego i Zbigniew Ziobro - minister sprawiedliwości
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

- Decyzja, jaką podejmą Polacy w niedzielę, 13 października, będzie miała kolosalne następstwa. Albo Polska będzie kontynuowała drogę rozwoju, wsparcia i wzrostu płac Polaków, albo będzie zrealizowany program Platformy Obywatelskiej, która konsekwentnie chce realizować to co prezentowała przez osiem lat wspólnych rządów z PSL - mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, podczas piątkowej konferencji na kieleckim Rynku, podsumowującej kampanię wyborczą.

Prokurator generalny przypomniał, że mimo krytyki ze strony opozycji, polska gospodarka pod rządami Prawa i Sprawiedliwości jest przykładem cudu gospodarczego, który dostrzegają także zagraniczne media.

- Jesteśmy na europejskim podium jeżeli chodzi o wzrost gospodarczy. Jednocześnie Polska jest krajem, który realnie zaczął zajmować się pomocą dla rodzin i wielu grup społecznych. Dziś mamy plan na dalszy rozwój przygotowany przez tych samych ekspertów, którzy cztery lata temu mówili, że da się w obniżyć wiek emerytalny podwyższony przez PO-PSL, da się wprowadzić program 500 plus, a także 13. emeryturę oraz, że podnoszenie płacy minimalnej jest możliwe. Z drugiej strony mamy ekspertów opozycji, którzy mówią, że to jest niemożliwe - zaznaczał.

Zbigniew Ziobro, stwierdził, że w przedstawiciele opozycji w trwającej kampanii wyborczej, w przeciwieństwie do Prawa i Sprawiedliwości, przedstawili wizję wykluczającą rozwój kraju.

- Powinniśmy postawić na wizję PiS, która jest uczciwa, ponadto ogranicza patologie mafii vatowskiej, paliwowej, będące na porządku dziennym w okresie rządów PO. Szczególnie mocno odczuło to także województwo świętokrzyskie, m.in., w postaci Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych, które były znakomicie prosperującą firmą z rocznymi zyskami ponad 10 mln złotych, a poprzez prywatyzację Platformy zostały doprowadzone do bankructwa - mówił.

Lider świętokrzyskiej listy Prawa i Sprawiedliwości sygnalizował, że nadchodzące wybory zadecydują także o tym, czy Polska będzie krajem wolnym, gdzie obywatele mogą swobodnie manifestować swoje przekonania, na zewnątrz czy też będziemy zniewoleni dyktatem ideologii LGBT.

- To są te wybory przed którymi stoimy. Wybór czy rodzice mają sami decydować o wychowaniu swoich dzieci, czy też przeciwnie będzie im narzucany program wychowania w sferze edukacji seksualnej. Rząd Prawa i Sprawiedliwości Zjednoczonej Prawicy gwarantuje wolność Polakom, a także wolność każdemu kto deklaruje przywiązanie do wyznawanych przez siebie wartości - dodał.

Zbigniew Ziobro zadeklarował, że zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy w wyborach parlamentarnych umożliwi także skuteczne dokończenie reformy sądownictwa, która w obecnej kadencji wielokrotnie była blokowana przez przedstawicieli totalnej opozycji.

adv adv
Wiadomości
Reklama