„Talenty Świętokrzyskie” wybrane [LISTA]

Data publikacji: 11.10.2019 15:59
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
03.07.2019 / Fot. Magdalena Blicharska / Radio Kielce

Wybitny matematyk, tancerka jazzowa i uczestniczki show tanecznego koreańskiej telewizji - zarząd województwa świętokrzyskiego przyznał dziś „Talenty Świętokrzyskie” wybitnie uzdolnionym uczniom - mieszkańcom regionu.

Justyna Zinin, uczennica Liceum imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach przyznaje, że ogromnie się cieszy z nagrody, którą otrzymała wraz z siostrą za światowy sukces - reprezentowanie Polski i Europy podczas finału światowego show tanecznego „Stage K” w koreańskiej telewizji JTBC.

- Przeszłyśmy dwuetapowe eliminacje, setki tysięcy osób próbowały się do tego dostać - opowiada Justyna. 

- Do naszego odcinka wybrano tylko cztery zespoły z całego świata, w tym mnie i Kasię - zespół KYARA. Konkurowałyśmy z Belgią, Japonią i Francją. Nasz taniec oceniały gwiazdy Blackpink - zespół koreański, który bije rekordy popularności. Zostałyśmy wychwalone. Razem z siostrą dalej się rozwijamy i robimy to, co kochamy, licząc, że przed nami kolejne osiągnięcia - mówi Justyna.

- O „Talenty Świętokrzyskie” starało się w tym roku 70 osób i grup - podkreśla Maciej Długosz, dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki w urzędzie marszałkowskim.

- Trzeba było większość tych wniosków odrzucić. Ostatecznie zdecydowaliśmy o przyznaniu 19 nagród, w tym 16 indywidualnych i 3 zespołowych - mówi dyrektor.

Jak dodaje, większość wyróżnień przyznano za osiągnięcia edukacyjne, mniej za talenty artystyczne. Nagrodzeni musieli wykazać się sukcesami w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych, posiadać wybitne osiągnięcia naukowe lub być laureatami ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, muzycznych lub turniejów tańca. „Talenty Świętokrzyskie” to nagroda przyznawana przez samorząd województwa od 2000 roku. Laureaci oprócz samego tytułu, otrzymają w przypadku nagród indywidualnych - 2200 złotych, a w przypadku nagród zespołowych - 3000 złotych.  

Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali zaplanowanej na 8 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury.

LISTA OSÓB, KTÓRYM PRZYZNANO NAGRODĘ „TALENTY ŚWIĘTOKRZYSKIE”

Reklama