Rodziny będą sadzić las. Z inicjatywą wyszli pracownicy jednej z firm

Data publikacji: 12.10.2019 07:21
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Nadleśnictwo Daleszyce

Przynajmniej trzy tysiące drzew zasadzą dziś pracownicy jednej z kieleckich firm wspólnie z Nadleśnictwem Daleszyce. Nasadzenia zostaną wykonane na terenie leśnictwa Łuczewnica w gminie Pierzchnica.

- W akcję zaangażuje się ponad 150 osób, które zostaną poinstruowane przez leśników, jak poprawnie zasadzić nowe drzewko - zapowiada Beata Harabin z Nadleśnictwa Daleszyce. - Będą to jednoroczne sadzonki drzewa szypułkowego z zakrytym systemem korzeniowym. Drzewka pochodzą z naszej szkółki w Sukowie. Będą posadzone jako drugie piętro w borze sosnowym. Młode dęby będą pełnić rolę pielęgnacyjną dla gleby ocieniając ją i wzbogacając różnymi pierwiastkami ze zrzucanych liści. Będą też stanowić urozmaicenie gatunkowe lasu, a w przyszłości zastąpią drzewostan sosnowy - wyjaśnia Beata Harabin.

Leśnikom pomogą pracownicy firmy DS Smith ze swoimi rodzinami.

- To była oddolna inicjatywa - mówi przedstawicielka firmy Magdalena Merta. - Chcielibyśmy przyczynić się do tego, żeby w naszym otoczeniu w Kielcach i okolicy nie było smogu i by lepiej nam się oddychało. Do naszej akcji dołączyły się całe rodziny pracowników, także dzieci. To jedna z wielu akcji firmy, włączająca najmłodszych w dbanie o środowisko naturalne - dodaje Magdalena Merta.

W sumie leśnicy planują posadzić na tym obszarze 6 tysięcy drzew. Niewykluczone, że współpraca z firmą będzie cykliczna.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama