Nieznani sprawcy zdewastowali park w Jędrzejowie

Data publikacji: 14.10.2019 15:20
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
14.10.2019. Jędrzejów. Zdewastowany Park 700lecia w Jędrzejowie

14.10.2019. Jędrzejów. Zdewastowany Park 700-lecia w Jędrzejowie
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

17 lamp oświetleniowych zostało rozbitych w Parku 700-lecia w Jędrzejowie. Jak się okazuje to nie jedyne straty w miejscu, które powinny służyć rekreacji.

Jak mówi Andrzej Wójcik, kierownik Zakładu Usług Komunalnych w Jędrzejowie zniszczonych jest także 8 ławek. Systematycznie wyrywana jest również kostka chodnikowa oraz niszczone jest ogrodzenie placu zabaw. Najwięcej aktów wandalizmu jest w głównej części parku, czyli w okolicy Pomnika Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej. Jak dodaje, nie ma weekendu, po którym kolejne ławki nie byłyby zniszczone. O problemie została poinformowana policja oraz straż miejska.

14.10.2019. Jędrzejów. Zdewastowany Park 700-lecia w JędrzejowieFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek zauważa, że podobny problem był w parku nad zalewem.

- Sytuacja uległa poprawie dopiero po rewitalizacji tego terenu i zamontowaniu monitoringu. Niestety są to potężne koszty, ponieważ ponad milion złotych rocznie kosztuje gminę monitoring i ochrona parku przy ulicy Barbary i zalewu. Teraz wspólnie z radnymi zastanawiamy się nad wprowadzeniem takiego rozwiązania w Parku 700-lecia - dodaje.

Burmistrz ubolewa jednak, że zamiast wydawać pieniądze na monitoring można przeznaczyć milion złotych na inne ważne inwestycje.

14.10.2019. Jędrzejów. Zdewastowany Park 700-lecia w JędrzejowieFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Park 700-lecia w Jędrzejowie jest jednym z trzech w mieście. Został zrewitalizowany na przełomie 2009/2010 roku. Jego modernizacja kosztował kilkaset tysięcy złotych.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama