Krupka: Niech Pan się obudzi, jest Pan prezydentem dużego miasta

Data publikacji: 18.10.2019 10:00
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Anna Krupka  wiceminister sportu

Anna Krupka - wiceminister sportu
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- To zobowiązanie i wezwanie do równie ciężkiej pracy jak do tej pory, a także duża odpowiedzialność - mówiła na naszej antenie wiceminister Anna Krupka, komentując wygraną PiS i wysokie poparcie jej osoby przez mieszkańców województwa w wyborach parlamentarnych.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

- Wiele jest do zrobienia w Polsce, bo my dostaliśmy Polskę, jako takiego pacjenta ciężko chorego, po 8 latach rządów PO - PSL. My tego pacjenta oczywiście leczymy, ale jest jeszcze przed nami długi okres rekonwalescencji, aby ten pacjent mógł dojść do pewnej sprawności i później lepiej się rozwijać - podkreśliła wiceminister Anna Krupka.

Pytana o to, co dzieje się w kieleckim magistracie, stwierdziła, że ostatnie miesiące pokazują nieudolny sposób sprawowania władzy przez prezydenta Bogdana Wentę, jego zastępców, a także cały urząd miasta. Jej zdaniem, takie działania doprowadzają miasto do coraz większego kryzysu. Jak już informowaliśmy, w przyszłorocznym budżecie Kielc nie przewidziano pieniędzy na remont stadionu lekkoatletycznego.

- W sprawach sportowych skupia się jak w soczewce niedowład, brak kompetencji, programów, projektów, niepoważne podejście tej władzy, czyli prezydenta Bogdana Wenty, wiceprezydentów, całego urzędu miasta do mieszkańców i do Kielc. Pan prezydent sobie po prostu nie radzi. Chociaż można by było oczekiwać, że przynajmniej w tych sprawach sportu, jakoś będzie dawał radę, zwłaszcza, że jest wieloletnim sportowcem, działaczem sportowym i trenerem - zaznaczyła nasza rozmówczyni.

- Ja prosiłam, przypominałam, błagałam, rozmawiałam z prezydentem osobiście, nagłaśniałam sprawę w mediach, aby prezydent złożył wniosek, bo to wniosek uruchamia możliwość wsparcia przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Było tak w przypadku rozbudowy Hali Legionów, którą obiecał w swoim programie wyborczym. Nie dotrzymał słowa. Tak samo wyglądają sprawy centrum treningowego Korony Kielce i stadionu lekkoatletycznego - mówiła.  

Jak dodała Anna Krupka, cały czas zgłaszają się kolejne placówki oświatowe, które potrzebują obiektów sportowych, tylko prezydent Kielc nie jest w stanie zgromadzić dokumentacji, aby złożyć wnioski.

- Nie ma myślenia i wizji także w przypadku obiektów sportowych. Co gorsze, Pan prezydent nie składał wniosków i składał fałszywe sugestie w publicznych mediach przerzucając odpowiedzialnością za swoje porażki na ministerstwo. To jest absolutnie oburzające, bo zawiódł mieszkańców, nadszarpnął relację prezydent miasta - Ministerstwo Sportu i Turystyki i ze mną jako wiceministrem, osobą, która reprezentuje województwo świętokrzyskie w rządzie - zaznaczyła Anna Krupka.

Jej zdaniem, po nieuzyskaniu wotum zaufania od kieleckich radnych, następnym krokiem będzie referendum w sprawie odwołania prezydenta.

- Jeżeli okaże się, że go odwołają, to te 2 lata były dla miasta po prostu zmarnowane. Niech Pan się obudzi, jest Pan prezydentem dużego miasta - dodała wiceminister Anna Krupka.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama