Pomoc rehabilitacyjna dla mieszkańców Świętokrzyskiego zagrożona?

Data publikacji: 18.10.2019 13:39
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Kielce. 18.01.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił konkurs na świadczenia medyczne w zakresie rehabilitacji wzroku, słuchu i mowy.

Powodem tej decyzji jest wypowiedzenie umowy na te świadczenia przez placówkę, która jako jedyna w naszym regionie ich udzielała. Mieściła się przy ulicy Prostej w Kielcach.

Jak informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ, to już drugi konkurs, jaki ogłasza fundusz na realizowanie tego typu świadczeń.

- Niestety pierwszy konkurs musieliśmy unieważnić, ponieważ świadczeniodawcy nie spełniali wówczas wszystkich warunków. Teraz mamy już od nich sygnały, że potencjalni oferenci są już gotowi. Na oferty czekamy do końca października - mówi.

Jeżeli konkurs uda się rozstrzygnąć pozytywnie, świadczenia medyczne w zakresie rehabilitacji wzroku, słuchu i mowy będą udzielane od 1 grudnia - dodała Beata Szczepanek.

- Na świadczenia w zakresie rehabilitacji narządu słuchu i mowy przewidzieliśmy miesięcznie ponad 23 tysiące złotych, a na rehabilitację wzroku prawie 13 tysięcy złotych w skali miesiąca - dodała Beata Szczepanek.

Obecnie w województwie żadna z placówek medycznych nie świadczy rehabilitacji wzroku, słuchu i mowy w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama