Kiedy w Kielcach powołany zostanie zespół do spraw walki ze smogiem?

Data publikacji: 18.10.2019 19:36
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pomimo wielokrotnych deklaracji, miasto wciąż nie spełniło jednej z kluczowych obietnic wyborczych prezydenta Wenty. Chodzi o powołanie zespołu do spraw walki ze smogiem.

Na ostatniej sesji Rady Miasta radny Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Kisiel zwrócił uwagę, że minęło prawie 11 miesięcy od pierwszych zapowiedzi powołania grupy ekspertów, których zadaniem miałaby być walka z zanieczyszczeniem powietrza. W swojej wypowiedzi powołał się na cytaty z mediów, w których zastępca prezydenta Danuta Papaj zapewnia o powstawaniu zespołu. W odpowiedzi na jego interpelacje znalazł się też zapis mówiący, że miasto wciąż planuje stworzyć taką jednostkę.

Z nieoficjalnych doniesień wynika jednak, że na razie odłożono plany stworzenia zespołu do walki ze smogiem. Jednak Arkadiusz Kubiec, zastępca prezydenta Kielc zaprzecza tym informacjom. Zapewnia, że miasto prowadzi działania w tej sprawie. W przyszłorocznym budżecie 500 tys. zł zostanie przekazane na wymianę pieców na bardziej ekologiczne. Najpóźniej do przyszłego roku w mieście ma pojawić się zespół do walki ze smogiem.

Jak na razie nie wiadomo, kto wejdzie w skład zespołu antysmogowego. Mogą być to radni oraz pracownicy z Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama