Jaka jest recepta na szczęśliwy związek?

Data publikacji: 18.10.2019 19:44
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
18.10.2019. Słupia Jędrzejowska. Wręczenie medali parom świętującym Złote Gody

18.10.2019. Słupia Jędrzejowska. Wręczenie medali parom świętującym „Złote Gody”
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Miłość, zrozumienie, tolerancja i wierność - to recepta na długoletnie szczęśliwe pożycie małżeńskie. Mówili o tym jubilaci świętujący dziś w Słupi Jędrzejowskiej jubileusze 50- i 60-lecia pożycia małżeńskiego.

Medale w sumie 14 parom wręczyli wójt Tomasz Koper oraz przewodnicząca Rady Gminy Elżbieta Kornalska. Podczas uroczystości nie zabrakło kwiatów, a także wspólnych fotografii. 

- Pokazujecie, że można na dobre i na złe przeżyć ze sobą tyle lat - mówiła Edyta Molenda, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Słupi Jędrzejowskiej.

- Patrzymy na państwa z wielkim podziwem i szacunkiem, ponieważ wasze małżeństwa to nie tylko dowód wzajemnej miłości i zrozumienia, ale także piękny wzór mądrego życia dla młodych ludzi, którzy decydują się na wspólne życie - podkreśliła.

18.10.2019. Słupia Jędrzejowska. Wręczenie medali parom świętującym 60-lecie pożycia małżeńskiegoFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Wśród par świętujących „Złote Gody” byli m.in. Barbara i Jan Wójcik ze wsi Jasieniec. Ślub brali 7 września 1969 roku. Ze łzami w oczach mówili, że pięćdziesiąt wspólnych lat to piękny czas, który nie zawsze był łatwy, ponieważ oprócz radosnych chwil były i trudne momenty. W codziennym życiu pomagała im miłość, wyrozumiałość i szacunek. Bez tego, jak podkreślali jubilaci, nic by się nie udało. Jak dodali, są bardzo dumni, ponieważ w swoim wspólnym życiu wychowali 4 dzieci - 3 córki i syna. Doczekali się 11 wnuków i 6 prawnuków.

Życzenia dostojnym jubilatom złożył m.in. wójt gminy Tomasz Koper. Jak powiedział to jedna z piękniejszych uroczystości w gminie, ponieważ to okazja, żeby docenić i pokazać te pary małżeńskie, które w tych trudnych i burzliwych latach stanowią wzór do naśladowania i są powiewem normalności oraz spokoju.

Dla jubilatów z programem artystycznym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej z Słupi Jędrzejowskiej.  

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama