EQ z koncertem w naszej rozgłośni

Data publikacji: 19.10.2019 07:32
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Koncert Andrzeja Wolskiego

Koncert Andrzeja Wolskiego
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Kielecka grupa EQ po latach przerwy wraca na scenę. Z tej okazji muzycy zagrają dziś w Studiu Gram Polskiego Radia Kielce. Andrzej Wolski, lider zespołu informuje, że podczas występu zaprezentowane zostaną takie utwory, jak „EQ1” czy „Gry Wojenne”. Dodaje, że decyzję o powrocie na scenę muzycy podjęli przed kilkoma miesiącami.

- Kilka tygodni temu spotkaliśmy się z Mariuszem Kozakiem i zaczęliśmy wspominać dawne czasy, jak wspólnie graliśmy, a był to rok 1985. Wspólne koncerty, spektakle - piękny czas! I tak doszliśmy do wniosku, aby reaktywować zespół EQ i tak się stało. W Studiu Gram zagramy takie utwory, jak „EQ1”, „Gry Wojenne”, „Albert”, „48 Street” czy „Odmienne Stany” - mówi Andrzej Wolski i dodaje, że muzycy mają w planach wydanie kolejnej płyty.

- Są nowe kompozycje moje i Mariusza, będą także wspólne utwory. Poza tym pojawią się na niej starsze dzieła, ale w nowszej szacie brzmieniowej - dodaje muzyk.

Zespół EQ powstał w 1981 roku. Występował na wielu festiwalach, między innymi na studenckiej Famie. Grupa zyskała popularność także w rozgłośniach radiowych. Utwór „EQ3” decyzją słuchaczy programu III Polskiego Radia zdobył pierwsze miejsce na „Trójkowej Liście Elektronicznych Nagrań”.

Kolejne nagranie zatytułowane „Nocna randka z panią M” przez wiele lat towarzyszyło Jerzemu Kordowiczowi, rozpoczynając audycję w „Trójce”.

Początek koncertu o godzinie 19.00.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama