Poprawi się infrastruktura drogowa w gminie Dwikozy

Data publikacji: 19.10.2019 08:19
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Około 9 kilometrów dróg asfaltowych powstanie w tym roku w gminie Dwikozy. Jak poinformował wójt Marek Łukaszek, jedna z dróg wybudowana będzie na odcinku Romanówka - Garbów, gdzie do tej pory nie było nawierzchni asfaltowej.

- Wyglądało to fatalnie, takie błotniste miejsce. Sypaliśmy tam tłuczeń, który był wgniatany w podłoże, a teraz będzie nawierzchnia, która posłuży na długie lata - stwierdził wójt Łukaszek. 

W gminie Dwikozy asfaltowe drogi będą budowane również na odcinku Nowe Kichary - Charule, w wąwozie znajdującym się w Górach Wysokich, w Dwikozach na ul. Nadwiślańskiej, w Gerlachowie na ul. Pogodnej, w Winiarach w kierunku na Kogutki i w Czerminie Kolonii jadąc w stronę Winiarek.

Jak zaznaczył wójt, potrzeb z zakresu inwestycji drogowych jest bardzo dużo, ponieważ gmina ma 300 kilometrów własnych dróg, z czego niespełna połowa jest wyasfaltowana.

- Działki są rozdrobnione, do każdej trzeba dojechać i dlatego tych dróg jest tak dużo. Gdy zrobimy w tym roku 9 nowych odcinków, to będzie jakiś postęp - stwierdził Marek Łukaszek. 

Wszystkie inwestycje realizowane są przy udziale rządowej dotacji wynoszącej 80 proc. wartości inwestycji.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama