Opatowskie szkoły czekają na remont infrastruktury sportowej

Data publikacji: 19.10.2019 11:19
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
19.10.2019. Opatów. Parking i boiska przy Szkole Podstawowej nr 1

19.10.2019. Opatów. Parking i boiska przy Szkole Podstawowej nr 1
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

W przyszłym roku w Opatowie powstanie nowoczesna infrastruktura sportowa, która zastąpi przestarzałe i niespełniające wymogów boiska przy Szkole Podstawowej nr 1. Magistrat na ten cel pozyskał niemal 700 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Całość inwestycji ma wynieść prawie 1,5 mln zł.

Jak informuje Grzegorz Mizera, kierownik Wydziału Inwestycji Mienia Komunalnego w Urzędzie Miasta i Gminy w Opatowie, przy popularnej „jedynce” znajduje się na razie piaszczysty plac oraz stare boisko do piłki nożnej, gdzie zużyta została nawierzchnia sztucznej trawy. Po remoncie teren będzie wyglądał zupełnie inaczej.

- Powstanie zespół boisk pełnowymiarowych z nawierzchnią poliuretanową, będą to boiska do piłki ręcznej, siatkowej oraz tenisa. Zamontowane zostaną także ławki dla uczniów. Z kolei na istniejącym boisku do piłki nożnej wymieniona zostanie sztuczna trawa - podkreśla.

19.10.2019. Opatów. Parking i boiska przy Szkole Podstawowej nr 1Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Ponadto przebudowany będzie parking. Liczba miejsc zwiększy się do około 20, pojawią się też dwa dla osób niepełnosprawnych. Wyremontowane zostanie także oświetlenie.

W ramach tego samego projektu prace remontowe zostaną przeprowadzone w Szkole Podstawowej nr 2 w Opatowie, gdzie pilnie należy wymienić nawierzchnię na hali sportowej.

Gmina przetargi ogłosi w przyszłym roku, aby prace w obu szkołach mogły odbyć się w wakacje.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama