Ludowy utwór z Gabułtowa hitem Internetu

Data publikacji: 19.10.2019 12:51
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Fragment teledysku Gabułtowianki  Dziewczyna z Warkoczami

Fragment teledysku Gabułtowianki – „Dziewczyna z Warkoczami”
Fot. youtube

Nowy utwór pań z zespołu Gabułtowianki z gminy Kazimierza Wielka cieszy się coraz większą popularnością. W sieci od blisko tygodnia obejrzało go już blisko 30 tys. internautów.

„Dziewczyna z warkoczami” to utwór w stylu dance folk. Klip do niego został nakręcony w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Słowa napisała szefowa zespołu i przewodnicząca pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Gabułtowa, Urszula Sikora.

- To było spontaniczne. Teks powstał w ciągu 20 minut. W naszym regionie jesteśmy jedynym zespołem, który nagrał profesjonalny teledysk - podkreśla.

Muzykę skomponował i zrealizował Piotr Dratwa, zaś scenarzystą, kamerzystą i realizatorem teledysku był Kamil Marzec. Jak mówi, od pomysłu do realizacji minął tydzień. Tyle samo czasu minęło od nagrania do publikacji utworu i teledysku.

Zespół Gabułtowianki tuż po nakręceniu teledyskuFot. Kamil Marzec /

- Teledysk nagraliśmy w ciągu ośmiu godzin. Motywem przewodnim jest wkomponowanie naszego zespołu w klimat starej polskiej wsi. To historia dziewczyny, która poszukuje miłości swojego życia. W działaniach wspiera ją rodzina i przyjaciele - mówi Kamil Marzec.

Tytułową rolę dziewczyny z warkoczami odegrała Julita Purchla, zaś w rolę babci wcieliła się Maria Adamczyk z Ciuślic. Julita Purchla mówi, że kiedy otrzymała propozycję występu w teledysku, długo się nie zastanawiała. 

- Udział w tym przedsięwzięciu to spore wyzwanie, ale i doświadczenie w pracy aktorskiej - mówi.

Z kolei Ewa Pełka, która od blisko 5 lat jest członkiem zespołu zaznacza, że do tej pory Gabułtowianki wydały dwie płyty. Obecnie grupa przygotowuje się do nagrania trzeciego krążka.

- Głownie są to piosenki ludowe, w repertuarze mamy także utwory góralskie i biesiadne - mówi.

W realizację przedsięwzięcia zaangażowało się około 20 osób z powiatu kazimierskiego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama